yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
InneRosja: przemyt wyprzedza produkcję

Rosja: przemyt wyprzedza produkcję

Rosyjskie media branżowe z dużą częstotliwością zamieszczają na przemian newsy o szybkich postępach w rodzimej produkcji ogrodniczej oraz informujące o ciągłym napływie kontrabandy na rosyjski rynek. Wygląda na to, że strumień nielegalnie sprowadzanych warzyw i owoców jest większy od wzrostu rodzimej produkcji. Mocno irytuje to władze.

W połowie października minister rolnictwa Rosji Aleksander Tkaczow poirytowany nielegalnym importem zaproponował zmiany w rosyjskim prawodawstwie. Podsumowując tylko wyniki ostatniego roku obowiązywania rosyjskiego embarga zauważył, że przemyt z Białorusi – wzrósł w tym czasie trzykrotnie. I tak transporty ziemniaków z 40 tys. ton w 2016 r. do jesieni tego roku wzrosły do 120 tys. ton, innych warzyw ze 109 tys. ton do 231 tys. ton. Dla pomidorów nie podał liczb, ale określił, że szmugiel wzrósł 1,5 razy a kapusty 3,5 razy.

Zaproponował więc niszczenie przechwyconych produktów na granicy – dotąd rosyjskie prawo nie przewiduje takiej możliwości – zatrzymane partie są zawracane z granicy. Ma to przynieść odstraszający przemytników efekt.

Dla równowagi kilka dni po tej wiadomości Rosjanie mogli wyczytać w mediach, że rodzima produkcja warzyw szklarniowych wzrosła w tym roku (jak dotąd) o 26% – do 630 tys. ton. Ogórków zebrano prawie 422 tys. ton, pomidorów – prawie 199 tys. ton.

za: fruit-inform.com

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl