Początki handlu polską papryką. Jak sytuacja na rynku? [15.06.2022]

Zielona papryka na rynku hurtowym w Broniszach

Wśród ofert producentów pojawiła się w ostatnim czasie polska, zielona papryka. Na podwarszawskich Broniszach jej podaż nie jest jeszcze wysoka. Jak kształtuje się aktualna sytuacja?

W ostatnich dniach na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach pojawiła się krajowa, zielona papryka. Na ten moment są to pierwsze partie warzywa i niewielu producentów ma go w swojej ofercie. Handel na dobre rozpocznie się dopiero w lipcu, a szczyt sezonu czekał będzie nas miesiąc później, czyli w sierpniu. Wraz z biegiem czasu zaczną pojawiać się również papryki w kolorze żółtym oraz czerwonym. Jak kształtują się natomiast ceny na dzień dzisiejszy?

Tak jak wspominaliśmy, produkt pojawił się w podwarszawskich Broniszach na dniach, pierwsze oferty widzieliśmy na początku tego tygodnia. Można więc uznać, że papryka wystartowała w niemal identycznym okresie, co w roku ubiegłym. Producenci oferujący warzywo mogą liczyć na ceny w przedziale 5,00-7,00 zł za kilogram. Jeden z producentów przyznaje, że przy pierwszych partiach polskiej papryki spodziewał się lepszych stawek. Wyjściowo liczył na cenę 6 zł. Niestety, zainteresowanie wśród klientów nie było takie, jakiego oczekiwał. Mimo małych ilości na rynku, popyt był stosunkowo niski.

Niestety, na ten moment główną rolę wciąż odgrywa papryka importowana. Jej ceny na rynku w Broniszach oscylują w przedziale 8,00-11,00 zł za paprykę zieloną i 8,50-11,00 zł za paprykę żółtą a także czerwoną. Najczęściej są one sprzedawane w cenie 10,00 zł za kilogram. Niemniej, wraz z biegiem czasu, import z zagranicy znacząco się zmniejszy i na pierwszy plan trafi krajowy produkt. Taki stan rzeczy utrzyma się aż do września, kiedy krajowa produkcja zacznie się zmniejszać. Moment, w którym import będzie mniej zauważalny nastąpi w sierpniu.

Pierwsze partie zielonej papryki na rynku

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Polskie młode ziemniaki Arrow
  2. młoda kapusta na rynku hurtowym Bronisze
  3. Ceny kalafiora w markecie
  4. Polska zielona papryka na rynku hurtowym Bronisze
  5. Niska jakość bobu w marketach

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności