Gwałtowne burze nad Polską – CZERWONY ALERT. Ogromne zniszczenia i straty.

Grad wyrządził ogromne zniszczenia

Dzisiaj, tj. 29 czerwca br., Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał czerwony ALERT, strzeżenie trzeciego stopnia przed intensywnymi burzami w Małopolsce. Ulewne i niebezpieczne burze wraz opadami gradu przeszły m.in.: małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim. Jak podaje dalej IMGW w nocy burze występować będą jeszcze na wschodzie kraju – na Mazurach, Podlasiu, wschodnich krańcach Mazowsza, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

Strefa burz będzie stopniowo zmniejszać się wraz z przesuwaniem się na wschód frontu atmosferycznego. Najdłużej, bo również w drugiej połowie nocy mogą się utrzymywać burze na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Początkowo mogą również występować burze w zachodniej połowie kraju – w Zachodniopomorskiem, Lubuskiem, Wielkopolsce, Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Dzisiaj, około 13:30 nad Małopolską przeszły ulewne deszcze wraz z opadami gradu. Jak informują nas czytelnicy gradziny miały 3-4 cm średnicy. Niestety, miejscami wyrządziły ogromne straty w uprawie warzyw i roślin rolniczych. Prezentujemy kilka zdjęć plantacji kukurydzy, a właściwie to co z niej pozostało.

Zdjęcia zostały wykonane 29 czerwca br. w Niepołomicach (woj. małopolskie).

fot. Adam Ropa, Igołomia

 

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności