yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościW Rosji kapusta coraz droższa. W Polsce sprzedaż poniżej złotówki

W Rosji kapusta coraz droższa. W Polsce sprzedaż poniżej złotówki

W tym tygodniu na rosyjskim rynku kapusta zaczęła drożeć. W ostatnim czasie ceny wzrosły średnio o 16 procent, a główne transakcje były w przedziale 24-34 rubli/kg, czyli 0,33-0,46 USD/kg (1,36-1,92 zł/kg). W Polsce sprzedaż kapusty świeżorynkowej oscyluje na poziomie 0,4-0,7 zł/kg, natomiast z przeznaczeniem do przemysłu ok. 0,3 zł/kg.

W chwili obecnej kapusta biała jest jednym z najbardziej poszukiwanych warzyw na rynku rosyjskim. Jak się okazuje podaż tego warzywa jest dość ograniczona, gdyż wiele gospodarstw woli nie spieszyć się ze sprzedażą, woli poczekać na jeszcze wyższą cenę. Tak więc tylko od początku tego tygodnia ceny sprzedaży kapusty białej wzrosły średnio o 16 procent i dziś główne transakcje sprzedaże tych produktów mieszczą się w przedziale 24-34 rubli/kg (0,33-0,46 USD/kg).

Co jest powodem wzrostu cen?

Powodem wzrostu cen, jest dość ograniczona podaż kapusty. Duże gospodarstwa wolą przechowywać większość plonów w magazynach i wysyłać na rynki tylko nadwyżki i warzywa nienadające się do długiego przechowywania. Jednocześnie hurtownie i sieci handlowe są bardzo zainteresowane zakupem kapusty i są gotowe podnieść ceny skupu w tym segmencie.

Należy zauważyć, że dziś cena kapusty białej w Federacji Rosyjskiej jest już średnio 2,7 razy wyższa niż w tym samym okresie w 2020 roku, a większość uczestników rynku przewiduje dalszy jej wzrost. Swoją opinię uzasadniają zmniejszeniem produkcji kapusty białej w kraju, przy czym zauważalnie zmniejszył się również udział produktów nadających się do długoterminowego przechowywania.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: za EastFruit

 

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl