yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościWarzywa kluczem do poprawy zdrowia kobiet

Warzywa kluczem do poprawy zdrowia kobiet

Niejednokrotnie słyszy się, że jedzenie warzyw czy owoców wpływa na poprawę zdrowia. Słyszymy to tak często, że te słowa nie robią na nas już żadnego wrażenia i mało kto zwraca na to szczególną uwagę. Faktem jest jednak, że kobiety żyją dłużej od mężczyzn, niemniej, są bardziej podatne na zachorowania. Zachorowania, których można uniknąć. Które więc warzywa wybierać, by skutecznie zminimalizować ryzyko wystąpienia chorób?

W ramach ciekawostki przyjrzyjmy się jak skuteczne w walce z chorobami mogą okazać się wybrane warzywa. Powszechnie wiadomo, że kobiety żyją dłużej od mężczyzn, niemniej, poszczególne choroby występują o wiele częściej właśnie u płci pięknej. Oklepane stwierdzenie, że warzywa czy owoce pomagają wydłużyć życie, nabiera w tym przypadku szczególnego znaczenia. W ramach przykładu, zwyrodnienie plamki żółtej (choroba oczu) lub demencja, to choroby dotykające w dwóch trzecich właśnie kobiety. Skuteczne w zapobieganiu okazują się warzywa bogate w karotenoidy. Spośród nich możemy wyróżnić w szczególności paprykę, pomidory oraz marchew.

W związku z tym, że kobiety zapadają na wymienione choroby znacznie częściej, wymagają dodatkowej opieki. Zwykle nie dzieli się mężczyzn i płci pięknej, jeśli chodzi o zalecenia żywieniowe. Faktem jest jednak, że kobiety mają znacznie większe zapotrzebowanie na wspomniany związek występujący w wymienionych warzywach. Wiele młodych osób nie myśli o tym, co będzie w przyszłości, niemniej, statystyki nie kłamią. W celu uniknięcia problemów na starość warto zdecydować się na małe zmiany w diecie i zwiększenie w niej obecności warzyw.

Czytając badania naukowe można pokusić się o stwierdzenie, że składniki diety wpływają na to, kim jesteśmy i jak sami siebie widzimy. Wszystko to może wydawać się powtarzającym się w mediach sloganem zachęcającym do zdrowego trybu życia. Miejmy jednak na uwadze, że przeprowadzone badania rzeczywiście ukazały jak ważne są karotenoidy występujące w warzywach na tkanki umieszczone w oczach i mózgu. W przypadku mężczyzn udoskonalona dieta również nie zaszkodzi, jednak szczególną uwagę należy poświęcić naszym partnerkom. Z racji, że większość z nas zajmuje się uprawą, dostępność odpowiednich warzyw nie powinna być problemem.

W dobie narastających z każdą chwilą problemów przestajemy zwracać uwagę na swoje zdrowie. Poświęcamy praktycznie cały swój czas na walkę z otaczającym nas światem. Nie zapominajmy jednak, że powinniśmy dbać głównie o siebie i swoich bliskich. Mowa zarówno o wyżej opisanej wskazówce, jak i wielu innych aspektach życia. Nieustannie jesteśmy informowani o kolejnych z rzędu przeciwnościach, przez co zapominamy o tym, że to zdrowie jest najważniejsze. Kto inny o to zadba, jeśli nie my sami?

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: news.uga.edu

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl