yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościWarzywnicze wyzwania 2024 – tematem przewodnim Konferencji Warzywniczej na TSW 2024

Warzywnicze wyzwania 2024 – tematem przewodnim Konferencji Warzywniczej na TSW 2024

Zapraszamy na Konferencję Warzywniczą, która już tradycyjnie, odbędzie się drugiego dnia Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – 18 stycznia 2024 roku w Kielcach.

Konferencję rozpoczniemy od przyjrzenia się sytuacji na krajowym i europejskim rynku warzyw – jak kształtują się ceny, na ile oceniane są zapasy poszczególnych warzyw gruntowych, jak wygląda początek sezonu upraw pod osłonami.

O znaczeniu wody w uprawie warzyw nie trzeba nikogo przekonywać, warto jednak po raz kolejny zastanowić się, jak w praktyce powinno wyglądać efektywne nawadnianie tych upraw. O wyzwaniach z tym związanych opowie w swojej prelekcji nasz ekspert – prof. Waldemar Treder z Instytutu Ogrodnictwa – PIB w Skierniewicach.

Na ilu hektarach w ostatnim roku uprawnie były: cebula, marchew czy pomidory? Sprawdzimy, jak wyglądał areał upraw poszczególnych gatunków warzyw – porównamy dane z GUS z deklaracjami samych producentów w raportach ARiMR.

Wyzwaniem dla plantatorów jest nie tylko sama produkcja, ale przede wszystkim zapewnienie zbytu na swoje warzywa. Jak wyglądają możliwości sprzedaży bezpośredniej warzyw do sieci handlowych, jakie warunki trzeba spełnić i czy to faktycznie się opłaca? Na te pytania postara się odpowiedzieć Michał Wójtowicz z firmy Service2retail.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Konferencja Warzywnicza to też doskonałe miejsce, aby poruszyć tematy związane z wyzwaniami jakie niesie ze sobą wybór odmian, ochrona i nawożenie – szczególnie w kontekście ograniczeń związanych z Zielonym Ładem.

Jak można wykorzystać nowe technologie ochrony i nawożenia choćby z włączeniem preparatów mikrobiologicznych, a także jakie są zalecenia w związku z zagrożeniem jakie dla upraw pod osłonami stanowi wirus ToBRFV – o tym także usłyszcie podczas wykładów. Wyzwaniom w uprawie ogórka gruntowego oraz cebuli dedykowane będą kolejne prelekcje podczas konferencji.

Podpowiemy także na jakie wsparcie finansowe będą mogli liczyć producenci warzyw – czy w nowym roku ekoschematy będą bardziej korzystne dla sektora warzywniczego i na jakie inwestycji będzie można starać się o dofinansowanie z PROW w 2024 roku.

Program konferencji został przygotowany przez zespół redakcyjny portalu warzywa.pl oraz czasopisma „Warzywa”,  a partnerami wydarzenia są firmy Agrosimex oraz Timac Agro.

KONFERENCJA WARZYWNICZA – WARZYWNICZE WYZWANIA 2024

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl