yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościWyłudzili ponad 400 mln zł, w tym ponad 343 mln zł dotacji

Wyłudzili ponad 400 mln zł, w tym ponad 343 mln zł dotacji

W śledztwie Prokuratury Okręgowej w Siedlcach dotyczącym wyłudzania unijnych dotacji, kolejnym osobom przedstawiono zarzuty.

Na polecenie prokuratora funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu w dn. 21 lutego 2022 r. zatrzymali trzy osoby.

Podejrzani usłyszeli zarzuty związane z wyłudzeniem dotacji unijnych na łączną kwotę ponad 95 mln, w latach 2007-2013, w ramach działania ustalonej grupy producenckiej, poprzez wystawianie na rzecz tejże grupy nierzetelnych faktur dotyczących sprzedaży produktów rolnych, tzw. pranie brudnych pieniędzy, poświadczenia nieprawdy w dokumentach w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, posługiwanie się takimi dokumentami, a także zarzutu dot. przestępstw skarbowych oraz określonych w ustawie o rachunkowości.

Na wniosek prokuratora Sąd tymczasowo aresztował podejrzanych na okres 3 miesięcy. Podejrzanym grożą kary pozbawienia wolności do lat 10.

Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte w październiku 2017 r., w wyniku zawiadomienia Kujawsko – Pomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w zakresie dotyczącym usiłowania wyłudzenia dotacji unijnych na kwotę prawie 13 mln zł w zakresie działania jednej z grup producenckich.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

W toku postępowania zebrany został materiał dowodowy, w oparciu o który ustalono, iż łącznie pięć grup producenckich żywności w latach 2007 – 2015, dokonało wyłudzeń mienia m.in. na szkodę Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w łącznej kwocie ponad 400 ml zł, w tym wyłudzenia unijnych dotacji na kwotę ponad 343 mln zł.

Wcześniej w sprawie tej zatrzymano siedem osób, którym przedstawiono zarzuty m.in. oszustw podatkowych, firmanctwa, wystawiania nierzetelnych faktur, nierzetelnego prowadzenia ksiąg rachunkowych, poświadczenia nieprawdy w dokumentach w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, posługiwania się takimi dokumentami, nieskładania sprawozdań finansowych – łącznie 60 zarzutów karnych.

Sprawa ta ma charakter rozwojowy.

 

Źródło: gov.pl

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl