yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościZa Oceanem cena ropy na minusie - jej producenci chcą dopłacać byle...

Za Oceanem cena ropy na minusie – jej producenci chcą dopłacać byle koś ją odebrał. Dobry czas na zrobienie zapasów paliw trwa

Ceny baryłki ropy notowana w Kanadzie i USA spadła poniżej zera. Analitycy mówią, że wielu producentów dopłaci, byle tylko ktoś odebrał od nich ropę. Dzieje się tak produkcja jest ciągle wyższa niż popyt, który załamał się w wyniku pandemii. Firmy wydobywcze nie chcą zmniejszać produkcji, bo to rodzi dodatkowe koszty, w tym utratę udziału w rynku. Tymczasem możliwości magazynowania ropy są na wyczerpaniu.

Premier kanady poinformował w poniedziałek na Twitterze, że cena baryłki kanadyjskiej ropy spadła poniżej zera i zamieścił zrzut z ekranu z ceną minus 0,01 USD. W ciągu dnia ceny jeszcze bardziej spadły i – jak podawał po południu w poniedziałek portal Huffingtonpost.ca – niektóre blogi donosiły o spadku cen kanadyjskiej ropy do minus 4,68 USD za baryłkę. Poniżej zera spadły też notowania ropy amerykańskiej. Albo skończy się pandemia, albo spadniemy na samo dno – komentują specjaliści rynku ropy. 

W Polsce cena paliw stopniowo się obniża dzięki czemu nadal można kupować tani olej napędowy. Możliwe, że w najbliższym czasie będzie on jeszcze tańszy.

Aleksandra Czerwińska-Nowak
Aleksandra Czerwińska-Nowak
Absolwentka wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przez cztery lata pracowała na tej uczelni jako asystent w Katedrze Warzywnictwa zajmując się tematyką technologii uprawy grzybów jadalnych i warzyw. W 2008 roku dołączyła do zespołu miesięcznika „Warzywa”. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących doboru odmian warzyw ich uprawy oraz przechowywania i przygotowania do sprzedaży.
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl