• rosafert agrosimex gleba
  • taśmy nawodnienie warzywa susza uprawa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo brokuł kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo brokuł kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościIle zarabia brygadzista w gospodarstwie warzywniczym w Niemczech?

Ile zarabia brygadzista w gospodarstwie warzywniczym w Niemczech?

Ile zarabia brygadzista w gospodarstwie warzywniczym w Niemczech? Jakie wyzwania stawia przed nim producent (pracodawca)? Sprawdziliśmy, ile można zarobić pracując przez miesiąc w Niemczech.

W ramach ciekawostki… Przyjrzyjmy się pracy brygadzisty w Niemczech.

Niemal każdy z nas słyszał, że w Niemczech można całkiem dobrze zarobić. Pracownicy z Polski co roku wyjeżdżają w tamtejsze regiony. Czego można podjąć się na zachodzie? Zazwyczaj jest to ciężka praca przy zbiorach. Na początku sezonu pracownicy są szczególnie poszukiwani w gospodarstwach, które zajmują się produkcją szparagów.

To jednak nie jedyna możliwość. Poszukiwani są również brygadziści. Oczywiście dla polskich producentów niższy dostęp do siły roboczej nie jest niczym pozytywnym. Niemniej, pracownicy są kuszeni atrakcyjnym wynagrodzeniem. Ile więc może zarobić brygadzista w gospodarstwie warzywniczym w Niemczech? Sprawdziliśmy, ile wynoszą stawki w 2024 roku.

Praca w Niemczech. Ile za godzinę?

Wynagrodzenie dla brygadzisty w Niemczech, który “zaopiekuje się” gospodarstwem warzywniczym, wynosi aktualnie 18 EUR/h (brutto). Uwzględniając aktualny kurs, pracownik otrzyma 76,68 zł/h. Zakładając, że będzie pracował 8 h dziennie, zyska 613,44 zł. Miesięcznie, pracując 5 dni w tygodniu, pensja wyniesie 13 495,68 zł. Kuszące?

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Warto zaznaczyć, że sama pensja to nie wszystko. Pracodawca oferuje również zakwaterowanie, co znacznie obniża koszty pobytu w Niemczech. Pracownik mieszka w gospodarstwie, a to jest znacznym udogodnieniem dla osób, które przybyły na zachód tylko w celach zarobkowych. Czy jednak każdy sprawdzi się na stanowisku brygadzisty?

Jakie wymagania stawiają pracodawcy w Niemczech?

Gospodarstwo warzywnicze, o którym mowa, specjalizuje się w uprawie ziemniaków, słodkich ziemniaków, selera, imbiru i ziół. Brygadzista, jako kluczowa postać w strukturze organizacyjnej, pełnić ma rolę kierownika zespołu i nadzorować codzienne prace w gospodarstwie. Trzeba przyznać, brzmi to pięknie. Tylko jak to wygląda w rzeczywistości?

Brygadzista, oprócz nadzorowania, musi znać się na nowoczesnych maszynach, które wykorzystywane są do przetwarzania, ważenia i pakowania produktów. Odpowiada za koordynację sezonowych prac polowych i innych zadań, aby zapewnić terminowe realizacje. Planowanie i zarządzanie codziennymi operacjami, w tym nadzorowanie personelu i zapewnienie wydajnej pracy, również leży w zakresie obowiązków na tym stanowisku.

Raz jeszcze zadajmy więc pytanie… Czy to praca dla każdego? Zarobki mogą wydawać się atrakcyjne, ale zakres obowiązków pozostaje dość szeroki. Na stanowisku nie sprawdzi się osoba, która wcześniej nie pracowała w gospodarstwie warzywniczym. Niezwykle trudno będzie również sprostać wyzwaniu osobie, która nie zna języka angielskiego czy niemieckiego.

Niemniej, jak to mówią… Do odważnych świat należy.


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl