Dopłaty dla rolników uprawiających kalafiory i brokuły. Pieniędzy nie będzie bez zgody KE

Rada Ministrów przyjęła 11 października 2023 r. projekt rozporządzenia, który przewiduje dodatkowe formy wsparcia skierowane do sektora rolno-spożywczego. Na pomoc mogą liczyć rolnicy, którzy uprawiają kalafiory i brokuły.

– Uruchomimy pomoc dla producentów rolnych, którzy zawarli umowę dostawy na wyprodukowanie i dostarczenie w 2023 r. kalafiorów lub brokułów, a podmiot, z którym zawarli umowę dostawy, odmówił odbioru wskazanej w tej umowie dostawy całkowitej ilości kalafiorów lub brokułów i nie zapłacił za nie – informuje Ministerstwo Rolnictwa.

Pomoc będzie przyznawana w drodze decyzji kierownika biura powiatowego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego, na wniosek tego producenta rolnego złożony w terminie do dnia 30 października 2023 r., na formularzu opracowanym i udostępnionym przez Agencję na jej stronie internetowej.

Jakich dopłat mogą spodziewać się rolnicy? Stawka tej pomocy wynosi 1250 zł na 1 ha powierzchni uprawy kalafiorów lub brokułów. Warto jednak przy tym zaznaczyć, że opisywana pomoc będzie udzielana po uzyskaniu pozytywnej decyzji Komisji UE.

Źródło: MRiRW

Related Posts

  1. Wiadro z nawozem
  2. Papryka w kartonach
  3. Kapusta biała
  4. Kradzież przyczepki z paliwem
  5. Krajowe Dni Producentów Kapusty Kwaszonej

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności