yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościIle wyniesie „czternastka”? Kiedy świadczenie trafi do emerytów?

Ile wyniesie „czternastka”? Kiedy świadczenie trafi do emerytów?

Nie tak dawno temu Jarosław Kaczyński zdradził szczegóły tyczące się wysokości i terminu wypłaty „czternastki”. Niemal momentalnie pojawiły się głosy, że wkradła się pomyłka. Świadczenie zostało bowiem znacząco podwyższone. Błędu jednak nie popełniono, a emeryci mogą spodziewać się wypłaty 2200 zł na rękę…

„Czternastka” świadczeniem wypłacanym co roku

Rząd podjął decyzję, że wypłata 14. emerytury będzie wypłacana co roku i jest gwarantowana przez ustawę. Świadczenie będzie wypłacane automatycznie. To oznacza, że nie trzeba składać wniosków o jego przyznanie. „Czternastka” nie wpłynie na otrzymanie innych świadczeń, dodatków czy zasiłków.

– Niedawno, razem z Prezydentem, przekazywaliśmy dobrą wiadomość o tym, że 14. emerytura będzie już teraz świadczeniem stałym. Będzie corocznie świadczeniem stałym, a gwarancją tego będzie nasz rząd – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

– To ważne wsparcie dla domowych budżetów seniorów. 14. emeryturę wypłaciliśmy po raz pierwszy w 2021 r. Miało to być jednorazowe świadczenie – w związku z wojną na Ukrainie i wywołanym przez nią wzrostem inflacji. Jednak ze względu na ogromne potrzeby seniorów, postanowiliśmy wypłacać to świadczenie co roku – dodał.

Podwyższenie wysokości „czternastki” do 2200 zł na rękę

– Sytuacja emerytów w pierwszych 25 latach III Rzeczypospolitej była dość trudna. Państwo nie troszczyło się odpowiednio o seniorów. My chcemy zapewnić im godne życie w  jesieni ich życia. Dlatego podwyższamy kwotę 14. Emerytury – do 2200 na rękę. To ok. 838 zł netto więcej, niż wynika z ustawy. W tym roku „czternastka” będzie wypłacana we wrześniu – czytamy w komunikacie.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

– Rano mieliśmy posiedzenie Rady Ministrów i tam przyjęliśmy takie założenia, podjęliśmy takie decyzje, aby wypłata 14. emerytury była już wypłacana w pierwszej połowie września i żeby wynosiła ponad 1000 zł więcej brutto niż pierwotne założenia – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

W pełnej wysokości otrzymają ją te osoby, których wysokość comiesięcznego świadczenia brutto nie przekracza 2900 zł. Do osób, które otrzymują wyższe świadczenie, „czternastka” trafi pomniejszona na zasadzie „złotówka za złotówkę”.

Źródło: KPRM

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl