yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościWypłaty za niesprzedane kalafiory i brokuły wystartowały. Pieniądze wpływają na konta rolników

Wypłaty za niesprzedane kalafiory i brokuły wystartowały. Pieniądze wpływają na konta rolników

Pieniądze za niesprzedane kalafiory i brokuły wpływają na konta rolników. Wsparcie otrzymało już 245 z nich, a przekazana kwota to 840 tysięcy złotych.

Do 30 października 2023 r. o wsparcie w formule pomocy publicznej mogli się starać producenci kalafiorów lub brokułów, którym nie zapłacono za zakontraktowane warzywa. W tym naborze do ARiMR wpłynęło 350 wniosków. Od 18 grudnia 2023 r. na konta ubiegających się o to dofinansowanie trafiło 840 tys. zł.

O to wsparcie mogli się ubiegać posiadający status mikro-, małego albo średniego przedsiębiorstwa i producenci rolni, którzy zawarli umowę na wyprodukowanie i dostarczenie w 2023 r. kalafiorów lub brokułów z podmiotem, który odmówił odbioru wszystkich zakontraktowanych warzyw i nie zapłacił za nie.

Wysokość pomocy stanowi iloczyn stawki pomocy (1250 zł) oraz powierzchni upraw kalafiorów lub brokułów, którą oblicza się, dzieląc ilość nieodebranych warzyw przez średni plon tych roślin z hektara w 2021 r. (według danych GUS). Po obliczeniu zapotrzebowania okazało się, że zarezerwowana pula środków wystarczy dla wszystkich, którzy spełnili warunki przyznania wsparcia. Dotychczas Agencja wypłaciła 245 z nich 840 tys. zł.

Źródło: ARiMR

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl