yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościZaliczki dopłat bezpośrednich 2023. Ile pieniędzy otrzymają rolnicy?

Zaliczki dopłat bezpośrednich 2023. Ile pieniędzy otrzymają rolnicy?

Tradycyjnie wypłata zaliczek rozpoczęła się 16 października i potrwa do końca listopada. Natomiast od 1 grudnia będą wypłacane pozostałe kwoty płatności za 2023 rok. W tegorocznej kampanii o dopłaty ubiega się ponad 1,24 mln rolników, a przeznaczona na to wsparcie pula środków wynosi blisko 17 mld zł.

W Agencji trwa naliczanie zaliczek. Na razie, do 13 października 2023 r., płatności w ramach dopłat bezpośrednich i przejściowego wsparcia krajowego naliczono dla ponad 462 tys. rolników na kwotę 1,774 mld zł. Z kolei zaliczki w ramach płatności ONW są przygotowane do wypłaty dla 287 tys. rolników na kwotę 302,2 mln zł. Dla pozostałych rolników proces naliczania płatności zaliczkowych jest w toku. Wypłaty będą sukcesywnie realizowane od 16 października i zakończą się 30 listopada. Od 1 grudnia rozpocznie się realizacja płatności końcowych.

Warto przypomnieć, że środki trafiają wyłącznie na konta bankowe zgłoszone we wpisie do ewidencji producentów. Bardzo ważne jest zatem, by numery rachunków były aktualne.

Jak dodaje ARiMR, polscy rolnicy od 2019 r. otrzymują zaliczki na najwyższym dopuszczonym w Unii Europejskiej poziomie. W roku 2023 zaliczki będą wypłacane na poczet płatności bezpośrednich, w tym płatności dla małych gospodarstw oraz przejściowego wsparcia krajowego w wysokości 70 proc. oraz na poczet płatności ONW w wysokości 85 proc. Zaliczki otrzymają rolnicy spełniający warunki kwalifikowalności, także Ci wytypowani do kontroli na miejscu.

Źródło: ARiMR

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl