Aktualne ceny buraków u rolnika i w markecie. Dwa zupełnie różne światy [08.11.2023]

Buraczek czerwony

Jak kształtują się aktualne ceny buraków, których mogą oczekiwać krajowi producenci? Ile ten sam produkt kosztuje w popularnej sieci handlowej?

Sytuacja producentów buraków jest aktualnie dość trudna. Stawki oferowane rolnikom na rynkach hurtowych już od długiego czasu pozostają bowiem na stosunkowo niskim poziomie. Jak natomiast sytuacja przedstawia się w popularnych sieciach handlowych?

W jednym z bardziej rozpoznawalnych marketów z zagranicznym kapitałem buraki są oferowane konsumentom w cenie 2,99 zł za kilogram. Na pierwszy rzut oka cena może wydawać się niewygórowana. Aż do momentu, w którym porównamy ją z tym, co aktualnie otrzymuje rolnik. Jak więc przedstawiają się aktualne ceny buraków u rolnika?

Na jednym z rynków hurtowych, a konkretnie na rynku w podwarszawskich Broniszach, producenci oferujący buraki mogą spodziewać się cen na poziomie 0,70-1,00 zł za kilogram. Wiele zależy tutaj od ilości, którą zainteresowany jest odbiorca.

W ramach podsumowania, ceny buraków w opisywanym markecie są trzykrotnie lub ponad czterokrotnie wyższe niż u rolnika. Oczywistym jest fakt, że sieci handlowe to nie instytucje charytatywne. Niemniej… Czy zatrważające różnice w cenach są sprawiedliwe?

Related Posts

  1. Papryka żółta w kartonach
  2. Importowany ogórek gruntowy z Rosji
  3. Worki z ziemniakami Bronisze
  4. Polska cukinia w klatkach
  5. Przyczepa rolnicza
  6. Uprawa brokułu

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności