Aktualne ceny dyni. Stawki na przestrzeni ostatnich dni znacząco wzrosły [16.11.2023]

Dynia

Krajowa dynia utrzymywała się dotychczas na dość niskim pułapie cenowym. Popyt wraz z początkiem listopada słabł. Na przestrzeni ostatniego tygodnia mogliśmy jednak dostrzec znaczące zmiany. Ceny dyni wzrosły.

Wraz z początkiem listopada sytuacja producentów oferujących polską dynie stawała się coraz trudniejsza. Zainteresowanie wśród odbiorców słabło. W ramach przypomnienia, ceny kształtowały się na poziomie 1,50-2,50 zł za kilogram w zależności od odmiany.

Na przestrzeni ostatniego tygodnia mogliśmy zaobserwować jednak znaczące zmiany w tym zakresie. Ceny dla producentów wzrosły. Na jakim poziomie oscylują aktualnie? Rolnicy na rynku w Broniszach mogą spodziewać się stawek rzędu 3,00-4,00 zł za kilogram.

Niezmiennie najdroższa pozostaje dynia makaronowa oraz piżmowa. Tutaj rolnicy mogą spodziewać się cen rzędu 4,00 zł za kilogram. Dynia hokkaido to stawki na poziomie około 3,50 zł za kilogram. Najmniej, czyli 3,00 zł za kilogram, zapewnia z kolei dynia olbrzymia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności