Aktualne ceny kalafiorów. Zmiany na niekorzyść rolników [09.11.2023]

Kalafiory w skrzynkach Bronisze

Na rynku w Broniszach pojawiło się nieco więcej krajowych kalafiorów. Wraz ze wzrostem podaży zmieniły się ceny. Na jakim poziomie się przedstawiają?

Nie tylko brokuły, ale również kalafiory pojawiły się dziś na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach w większej ilości. Niestety, wzrost podaży niemal momentalnie znalazł odzwierciedlenie w cenach, których mogli oczekiwać producenci oferujący warzywo.

W ramach przypomnienia, obserwowany dziś spadek cen nie jest nowością, gdyż już pod koniec października zanotowano wzrost podaży i korekty cenowe z tym związane. Wówczas stawki obniżyły się o około 2,00 zł na sztuce. Spadły z 7,00 zł do 5,00 zł za sztukę.

Warto ponadto zauważyć, że sezon na krajowe kalafiory niestety się kończy, przez co podaż jest niestabilna. Na rynku nieustannie występują wahania. Cena zależy przede wszystkim od okoliczności w danym momencie. Na jakim poziomie dziś oscylowały ceny kalafiorów?

Tak jak wspominaliśmy, podaż w dniu dzisiejszym była nieco wyższa. Ceny kalafiorów zaczynały się już od 4,50 zł za sztukę. Stawki kształtowały się w przedziale 4,50-5,00 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności