yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościLipiec najgorszym miesiącem w 2023 roku. Niewielu rolników inwestuje w nowe ciągniki...

Lipiec najgorszym miesiącem w 2023 roku. Niewielu rolników inwestuje w nowe ciągniki…

W lipcu 2023 roku zarejestrowano 695 szt. nowych ciągników i 889 szt. nowych przyczep rolniczych. Mało optymistyczne wyniki są powiązane z niezwykle trudną sytuacją na rynku rolnym, która nie uległa poprawie od wielu miesięcy.

Wybuch wojny na Ukrainie nasilił występujące już problemy i był początkiem wielu nowych. Obecnie sytuacja na rynku rolnym pozostaje zatrważająco trudna, natomiast producenci nieustannie zmagają się z wysokimi kosztami. Nie wspominając o problemach z dostępnością poszczególnych surowców, które wystąpiły w ubiegłych miesiącach. Wszystko to przekłada się na możliwości inwestycyjne. Zakup nowej maszyny jest dużym wyzwaniem i nie każdy może sobie na to pozwolić. Fakt ten potwierdzają statystyki…

W lipcu 2023 roku, jak informuje Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, zarejestrowano 695 szt. nowych ciągników. To najgorszy miesięczny wynik w 2023 roku. Z każdym następnym miesiącem notuje się mniej rejestracji. W lipcu było to mniej o 73 szt. niż w czerwcu i aż o 479 szt. mniej niż w lipcu 2022 roku. Podsumowując siedem miesięcy 2023 roku zarejestrowano 5595 szt. nowych ciągników i jest to o 1177 szt. mniej niż przed rokiem. Procentowy spadek rejestracji wynosi już 17,4%.

Nie inaczej jest w przypadku nowych przyczep rolniczych. W lipcu br. zarejestrowano ich 889 szt. i jest to wprawdzie najlepszy tegoroczny miesięczny wynik, niemniej… Porównując go do zeszłych lat nadal notujemy spadki. W stosunku do lipca 2022 to o 200 szt. mniej, a do lipca 2021 o 531 szt. mniej. W ciągu siedmiu miesięcy br. zarejestrowano 4141 szt. nowych przyczep rolniczych. To o 1368 szt. mniej niż w tym samych okresie w 2022 roku. Wynik ten oznacza spadek rok do roku o 24,8%.

Źródło: PIGMiUR

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl