Problemy z aplikacją suszową? Rolnicy zostali zlekceważeni…

Aplikacja suszowa niemal wszystkim rolnikom kojarzy się już z nieustannymi problemami. Nie bez przyczyny termin szacowania strat wynikających z suszy był już zmieniany. Niemniej, wciąż występują komplikacje. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie widzi jednak owego problemu. Termin dobiega ku końcowi. 

W ramach przypomnienia, termin składania wniosków o oszacowanie suszy w aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą” był już kilkukrotnie zmieniany. Oczywiście nie bez przyczyny. Wspominana aplikacja dostarczała i wciąż dostarcza rolnikom wiele problemów. Początkowo wydłużono nabór do 30 października, a gdy ten termin okazał się niewystarczający, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zdecydowało się dać rolnikom czas do 17 listopada.

Wydłużony termin naboru tyczył się składania wniosków o oszacowanie szkód powstałych w wyniku tegorocznej suszy przez producentów rolnych oraz raportów z oszacowania szkód przez komisje powołane przez wojewodów. Warto jednak zaznaczyć, że owy termin także okazał się niewystarczający. Izby Rolnicze wnioskowały o kolejne wydłużenie naboru. Tym razem do 30 listopada. Niestety… Jak się okazuje, apel został zlekceważony…

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w odpowiedzi zwrotnej oświadczyło jedynie, że administrator publicznej aplikacji (Centralny Ośrodek Informatyki) na bieżąco zapewnia dostępność w zakresie działania aplikacji oraz usuwa problemy systemowe.

Źródło: KRIR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności