yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAktualne ceny marchwi. Stawki są wyższe, ale nie dla wszystkich

Aktualne ceny marchwi. Stawki są wyższe, ale nie dla wszystkich [31.01.2024]

Marchew dzieli się na dwie kategorie. Pierwsza tyczy się warzywa zebranego przed mrozami, a druga odnosi się do towaru wykopanego już po mrozach. Jak przedstawiają się aktualne ceny na Broniszach? Co z importowaną marchwią?

Aktualne ceny marchwi na Broniszach

Krajowa marchew, tak jak wspominaliśmy, dzieli się aktualnie na dwie kategorie. Pierwsza dotyczy towaru, który producenci zdążyli wykopać jeszcze przed mrozami. Warto zauważyć, że nie wszystkim się to niestety udało, gdyż warunki pogodowe nieustannie zaskakiwały. Tutaj pojawia się właśnie druga kategoria, czyli marchew zebrana po dotkliwych mrozach.

Dlaczego o tym wspominamy? Wszystko sprowadza się bowiem do cen, które producenci są w stanie uzyskać. Najniższe stawki, które aktualnie spotkamy na rynku w Broniszach to 2,20 zł za kilogram. Marchew wykopana po mrozach sprzedawana jest najczęściej w tych granicach. Towar zebrany wcześniej jest oczywiście droższy. Stawki dochodzą na ten moment do 2,80 zł za kilogram. Warto jednak zauważyć, że wszystko zależy od okoliczności i zdarza się, że wysokiej jakości towar producenci “podają” w cenie chociażby 2,50 zł.

Import marchwi z Holandii

Na rynku w Broniszach, oprócz krajowej marchwi, występuje także towar spoza granic Polski. Importerzy sprowadzają produkt z Holandii. Stawki są w tym wypadku wyższe niż te, na które mogą liczyć polscy producenci. Ile kosztuje marchew importowana z Holandii?

W sprzedaży hurtowej najczęściej spotykane ceny oscylują w granicach 3,00 zł za kilogram. Na tym się jednak nie kończy. W przypadku mniejszych ilości stawki dochodzą nawet do 3,50 zł za kilogram. Tyczy się to towaru sprzedawanego w szczególności warszawskim kupcom, którzy uzupełniają zapasy na bieżąco i potrzebują maksymalnie kilku worków.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl