yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAktualne ceny pomidorów malinowych i czerwonych 08.04.2024

Aktualne ceny pomidorów malinowych i czerwonych 08.04.2024

Sprawdziliśmy, jakie są aktualne ceny pomidorów na dzień 08.04.2024 na rynku hurtowym w Broniszach. Jakich stawek mogą oczekiwać producenci? Ile kosztują pomidory malinowe, a ile czerwone? 

Jak zapowiadaliśmy kilka dni temu, warunki pogodowe przyniosły kolejne spadki cen. Sytuacja jest spowodowana wysokimi temperaturami i nasłonecznieniem, wpływającym korzystnie na dojrzewanie pomidorów. Sprawdziliśmy, jakie są aktualne ceny pomidorów na dzień 08.04.2024 na rynku hurtowym w Broniszach. Jakich stawek mogą oczekiwać producenci?

Spadek stawek za produkty nawet najwyższej jakości

Ceny za towar najwyższej jakości na początku marca osiągały nawet do 25,00 zł/kg. W dniu 02.04.2024 cena pomidorów znajdowała się w przedziale około 13,33-20,00 zł/kg. Wskazany pułap dotyczył zarówno pomidorów malinowych, jak i czerwonych. Stawki na dzień 05.04.2024 wahały się natomiast w przedziale od 10,00 do 16,66 zł/kg. Zazwyczaj za towar wysokiej jakości odbiorcy płacili 14,16-15,00 zł/kg.

Aktualne ceny pomidorów 08.04.2024

Ile kosztuje kilogram pomidorów malinowych i czerwonych obecnie? Aktualne ceny pomidorów malinowych wynoszą 8,33-13,33 zł/kg. Pomidory czerwone również są tańsze i ich cena waha się w przedziale 7,50-12,50 zł/kg.

Wzrost popytu na polskie pomidory

Warunki pogodowe z pewnością dalej będą sprzyjały wzrostowi podaży na rynku w Broniszach. Dostęp do światła i odpowiedniej temperatury będzie wystarczająco wysoki. Niemniej, nie jest powiedziane, że ceny dalej będą spadać. W marketach wciąż widzimy dużą ilość pomidorów spoza Polski. Dochodzą do nas jednak sygnały, że sieci handlowe zamierzają skupić się na polskich pomidorach. Wzrost popytu pozytywnie wpłynie na ceny.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl