yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

sketch agrosimex ochrona
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościAktualne ceny pomidorów. Podaż spada, natomiast stawki wzrastają

Aktualne ceny pomidorów. Podaż spada, natomiast stawki wzrastają [11.09.2023]

Szczyt produkcyjny jest już za nami. Zarazem, podaż na rynku hurtowym w Broniszach nieco się obniżyła, natomiast ceny pomidorów powoli wzrastają.

Na rynku pomidorów możemy zauważyć pewne zmiany. Tak jak wspominaliśmy, szczyt produkcyjny jest już za nami. Noce stają się coraz dłuższe, a to wpływa rzecz jasna na dojrzewanie, które jest wolniejsze. Podaż na rynku się zmniejsza, natomiast ceny rosną.

Niemniej… Warto zauważyć, że sytuacja zaczęła zmieniać się dopiero w ostatnim czasie. Ubiegły tydzień wyglądał bowiem zupełnie inaczej. Wiele partii pomidorów nie zostało sprzedanych. Podaż utrzymywała się na wysokim poziomie. Jak natomiast przedstawiały się ceny? W ramach przypomnienia, ceny spadły nawet do poziomu 2,00 zł za kilogram.

Jak sytuacja przedstawia się na ten moment? Aktualne ceny pomidorów na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach kształtują się w przedziale 3,00-4,00 zł za kilogram. Tyczy się to zarówno pomidorów malinowych, jak i pomidorów czerwonych.

Mówiąc natomiast o pomidorach gruntowych należy spodziewać się, że ceny oscylują na poziomie 1,30-1,60 zł za kilogram. Wszystko zależy tutaj od jakości i ewentualnych wad skórki. Znaczenie ma także ilość, którą zainteresowany jest dany odbiorca.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl