yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościTrwa sezon na krajową brukselkę. Jakie są aktualne ceny warzywa?

Trwa sezon na krajową brukselkę. Jakie są aktualne ceny warzywa? [13.11.2023]

Trwa sezon na polską brukselkę. Jak przedstawiają się aktualne ceny na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach? Na jakie stawki mogą liczyć rolnicy?

Brukselka jest zdecydowanie mniej popularnym warzywem w Polsce. Wynika to głównie z upodobań konsumentów, a także samej produkcji, która nie jest łatwa. Niemniej, niektórzy producenci właśnie rozpoczęli zbiory. Jakich cen można się spodziewać na Broniszach?

Rolnicy, którzy posiadają w ofercie krajową brukselkę, mogą spodziewać się cen na poziomie 5,00-7,00 zł za kilogram. Niższy przedział cenowy tyczy się oczywiście sprzedaży w hurcie, natomiast wyższy odnosi się do sprzedaży detalicznej. Ważna jest tutaj także jakość. Minimalne ślady żerowania szkodników mogą niekorzystnie wpłynąć na stawki.

Warto przy tym zauważyć, że aktualny sezon niestety nie jest dla producentów owego warzywa zbyt łatwy. Warunki pogodowe pozostawały wyjątkowo niekorzystne, przez co presja ze strony szkodników okazała się bardzo wysoka. Mowa w szczególności o mszycach, które przetrwały z uwagi na ciepłą jesień. Ponadto, dość dużym problemem jest śmietka.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl