Brak nawozów wieloskładnikowych. Gospodarstwa postawione pod ścianą

Brak nawozów wieloskładnikowych

Wypłaty obiecanych dopłaty do nawozów ruszyły, ale… Dostępność surowca pozostawia wiele do życzenia. Brakuje nawozów wieloskładnikowych w szczególności dla małych i średnich gospodarstw. Dostawy są ograniczone. 

Wielu rolników, zwłaszcza posiadających małe i średnie gospodarstwa nie mogło wcześniej zaopatrzyć się w nawozy niezbędne do jesiennego zastosowania przedsiewnego, ponieważ oczekiwali na obiecane dopłaty do nawozów zakupionych w poprzednim sezonie.

Obecnie, kiedy ruszyły wypłaty, coraz więcej rolników zgłasza się do składów nawozów po stosunkowo niewielkie partie nawozów typu polifoska, jednak coraz częściej brakuje towaru. Dystrybutorzy tłumaczą się ograniczonymi dostawami.

W związku z informacjami napływającymi od rolników o brakach nawozów wieloskładnikowych na rynku Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 28 września 2023 r. do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o zainteresowanie sytuacją i wpłynięcie na polskich producentów aby zapewnili dostawy do dystrybutorów i punktów handlowych w ilości wystarczającej na potrzeby rolników.

Źródło: KRIR

Related Posts

  1. Agro Show 2023
  2. Ogórek z Rosji
  3. Grupa Azoty Zakłady Tarnów
  4. Węgiel w gospodarstwie

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności