Brakuje ładnej kapusty pekińskiej na rynku hurtowym

Zbliżamy się do połowy marca, a w ostatnim czasie na rynku hurtowym coraz mniej kapusty pekińskiej o dobrej jakości. To sprawia, że sytuacja cenowa poprawia się z każdym dniem.

Ceny sprzedażowe kapusty pekińskiej w dużym hurcie wrosły w okresie od 27 lutego o 81 procent i obecnie są w przedziale 3,00-3,50 zł/kg. W ubiegłym sezonie, w analogicznym czasie, było zdecydowanie drożej i co więcej powtarza się problem dostępności kapusty wysokiej jakości. Jak wtedy, tak i teraz zdarza się, że wewnątrz kapusty pojawiają się problemy chorobowe. To czyni zakup ryzykownym i zniechęca potencjalnych handlowców.

Jak czytamy na portalu fresh-market w poprzednim sezonie czynnik jakościowy zahamował dalszy wzrost cen. Wtedy do 17 marca 2022 ceny „pekinki” były nawet w dołku cenowym. Dopiero później czynnik niskiej podaży znów przeważył szalę.

Źródło: Fresh-market

Mamy nadzieję, że w dłuższej perspektywie czasowej ceny pekińskiej osiągną pułap 5 zł/kg, tym bardziej, że zima na pewno nie powiedziała ostatniego słowa i w marcu jeszcze nas zaskoczy. To może przełożyć się na opóźnienie nowego sezonu, a niewielkie zapasy „starej” kapusty będą musiały starczyć na dłużej.

źródło: fresh-market

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności