yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościCena fasolki szparagowej znacząco w dół… Ile za kilogram?

Cena fasolki szparagowej znacząco w dół… Ile za kilogram? [26.06.2023]

Sytuacja na rynku hurtowym w Broniszach, mówiąc o fasolce szparagowej, kolejny raz uległa niekorzystnym dla producentów zmianom. Towaru jest więcej, natomiast ceny są niestety niższe. Ile aktualnie kosztuje kilogram warzywa? 

W niedalekiej przeszłości producenci fasolki szparagowej doświadczyli przykrej sytuacji. Cena warzywa spadła wówczas o kilkanaście złotych w przeciągu kilku dni. Następnie zaczęła wzrastać, jednak wciąż daleko było jej do uprzednio notowanego poziomu.

Niemniej, sytuacja przedstawiała się nieco lepiej. Producenci mogli oczekiwać cen rzędu 16,00-17,00 zł za kilogram. W ramach porównania, stawki uzyskiwane w najgorszym momencie aktualnego sezonu oscylowały na poziomie 12,00 zł za kilogram.

Producenci mieli nadzieję, że ceny zdołają się utrzymać na wyższym pułapie nieco dłużej. Niestety… Na rynku w Broniszach stawki ponownie spadły. Wynika to przede wszystkim z większej ilości warzywa oraz słabego handlu w niedzielę i minioną noc.

Obecnie producenci fasolki szparagowej mogą spodziewać się cen niższych o 4,00-5,00 zł na kilogramie. Najczęściej spotykane stawki w dniu dzisiejszym to 12,00 zł za kilogram.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl