Cena fasolki szparagowej znacząco w dół… Ile za kilogram? [26.06.2023]

Fasolka szparagowa na rynku hurtowym w Broniszach

Sytuacja na rynku hurtowym w Broniszach, mówiąc o fasolce szparagowej, kolejny raz uległa niekorzystnym dla producentów zmianom. Towaru jest więcej, natomiast ceny są niestety niższe. Ile aktualnie kosztuje kilogram warzywa? 

W niedalekiej przeszłości producenci fasolki szparagowej doświadczyli przykrej sytuacji. Cena warzywa spadła wówczas o kilkanaście złotych w przeciągu kilku dni. Następnie zaczęła wzrastać, jednak wciąż daleko było jej do uprzednio notowanego poziomu.

Niemniej, sytuacja przedstawiała się nieco lepiej. Producenci mogli oczekiwać cen rzędu 16,00-17,00 zł za kilogram. W ramach porównania, stawki uzyskiwane w najgorszym momencie aktualnego sezonu oscylowały na poziomie 12,00 zł za kilogram.

Producenci mieli nadzieję, że ceny zdołają się utrzymać na wyższym pułapie nieco dłużej. Niestety… Na rynku w Broniszach stawki ponownie spadły. Wynika to przede wszystkim z większej ilości warzywa oraz słabego handlu w niedzielę i minioną noc.

Obecnie producenci fasolki szparagowej mogą spodziewać się cen niższych o 4,00-5,00 zł na kilogramie. Najczęściej spotykane stawki w dniu dzisiejszym to 12,00 zł za kilogram.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Polskie młode ziemniaki Arrow
  2. Cukina

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności