yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościHandel produktami rolno-spożywczymi z Mołdawią

Handel produktami rolno-spożywczymi z Mołdawią

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk rozmawiał z przebywającym w Polsce z wizytą roboczą wicepremierem, ministrem rolnictwa i przemysłu spożywczego Mołdawii Vladimirem Boleą o perspektywach rozwoju współpracy między państwami.

Wsparcie eksperckie

Wicepremier Kowalczyk podtrzymał deklarację złożoną podczas spotkania z mołdawskim ministrem ds. rolnictwa w Berlinie w styczniu 2023 r. o gotowości udzielenia Mołdawii wsparcia eksperckiego w obszarze rolnictwa.

Odnosząc się do tematów interesujących stronę mołdawską, obecni na spotkaniu przedstawiciele MRiRW przedstawili informacje o funkcjonowaniu w Polsce spółdzielczości rolniczej, grup producenckich, stowarzyszeń branżowych i izb rolniczych.

Obszary zainteresowania strony mołdawskiej

Wicepremier Vladimir Bolea wyraził uznanie dla osiągnięć polskiego sektora rolnego. Strona mołdawska jest bardzo zainteresowana polskimi doświadczeniami z procesu akcesji do UE, m.in. w zakresie dostosowania rolnictwa polskiego do wymogów UE, a także restrukturyzacji sektora rolnego. Interesujące dla partnerów mołdawskich są też działania strony polskiej w celu wspierania spółdzielczości rolniczej.

Wicepremier Bolea przedstawił plany strony mołdawskiej dotyczące wsparcia rozwoju sektora rolnego. Dodał, że jest to ważne zadanie, ponieważ aż 1/5 ludności Mołdawii mieszka na terenach wiejskich. Mołdawia dostrzega duży potencjał w realizacji podejścia LEADER.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner
Handel artykułami rolno-spożywczymi

Wicepremier Kolwalczyk zauważył, że ważnym polem do rozwoju współpracy między państwami jest wymiana handlowa towarami rolno-spożywczymi.

Mołdawski wicepremier zaprosił wicepremiera Kowalczyka do złożenia wizyty w Mołdawii w październiku 2023 r.

W 2022 r. Polska eksportowała do Mołdawii towary rolne za 67,4 mln EUR. Były to głównie: sery i twarogi, mięso i jadalne podroby z drobiu, mięso wieprzowe, warzywa przetworzone, zakonserwowane oraz mrożone.

Źródło: MRiRW

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl