yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościImport cebuli z Kazachstanu trwa w najlepsze. Jakie ceny z dostawą do...

Import cebuli z Kazachstanu trwa w najlepsze. Jakie ceny z dostawą do Warszawy?

Importerzy szaleją, a w sieci jest pełno ogłoszeń tyczących się cebuli z Kazachstanu. Krótko mówiąc, towar wciąż napływa do Polski w zauważalnych ilościach. Zakup jest stosunkowo prosty, a cena bardzo niska. Zarazem, import stanowi niemałą konkurencję dla krajowych rolników. Jakie są koszty z dostawą? 

Importowana cebula z Kazachstanu w ostatnim czasie pozostaje dość kontrowersyjną kwestią w oczach krajowych producentów tego gatunku warzywa. Dostawy nieprzerwanie napływają bowiem na polski rynek. Wielu rolników zastanawia się czy jakość produktu jest wystarczająca, a potęgują to doniesienia o wycofanych z rynku partiach. W ramach przykładu, jeden transport cebuli z Kazachstanu nie zawierał obowiązkowych informacji o kraju pochodzenia, a dane importera były niepełne. Wykryto również przypadek, w którym do Polski próbowano sprowadzić zapleśniały towar z tamtejszych stron.

Cebula z Kazachstanu wciąż napływa do Polski

Tak jak wspominaliśmy w jednym z poprzednich artykułów, importerzy stali się nieco nerwowi. Niemniej, towar z Kazachstanu wciąż napływa do Polski, a w sieci pojawia się wiele ogłoszeń. Naszą uwagę przykuło to, w którym importer deklaruje dostawę bezpośrednio od producenta, wykluczając tym samym konieczność magazynowania. W ofercie dowiadujemy się również, że dostarczany towar posiada stosowną dokumentację.

Co jest oferowane przez importera? Raz jeszcze przypomnijmy, ogłoszenie dotyczy cebuli sprowadzanej z Kazachstanu. Zainteresowany odbiorca może zażyczyć sobie 15, 20 lub 30 kilogramowe worki. Na palecie jest 900 kilogramów towaru, a na samochód wchodzą 24 palety, czyli ponad 21 ton. Zakup jest możliwy tylko i wyłącznie w ilościach hurtowych.

Ile kosztuje cebula z Kazachstanu?

Kwestia najwyższej wagi, czyli cena. W przypadku towaru sprowadzanego z Kazachstanu jest ona stosunkowo niska, przez co produkt stanowi niemałą konkurencję dla krajowych producentów. Najtańsza jest cebula w rozmiarze od 4 do 6 centymetrów. W tym przypadku koszt to zaledwie 1,34 zł za kilogram. Cebula powyżej 5 centymetrów kosztuje 1,54 zł za kilogram. Towar powyżej 7 centymetrów to natomiast wydatek rzędu 1,57 zł za kilogram.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Warto przy tym zaznaczyć, że wskazane ceny nie są stałe, a importer daje możliwość “racjonalnej negocjacji” przy stałej współpracy. Dopiero zaakceptowana przed załadunkiem cena pozostaje niezmienna. Co więcej, wskazane stawki zawierają już koszt dostawy do Warszawy. W przypadku pozostałych regionów w Polsce koszt ustala się indywidualnie.

Ile cebuli z Kazachstanu sprowadzono w 2023 roku?

Kazachstan w 2023 roku zajął 6 miejsce na liście największych dostawców cebuli do Polski. Z tamtejszych stron sprowadzono bowiem 1,88 tys. ton towaru o wartości 1,59 mln złotych. Spoglądając na bardzo wysokie zainteresowanie tamtejszą cebulą, co aktualnie widzimy na rynku, skala importu w 2024 roku może okazać się znacznie wyższa. Tak jak jednak wspominaliśmy, towar napływający ze wschodu stanowi niemałą konkurencję dla krajowych producentów. Uniemożliwia im przede wszystkim uzyskanie lepszych stawek.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl