Import z Turcji wkracza na rynek. Aktualne ceny pomidorów na Broniszach [23.10.2023]

Polskie pomidory w kartonach

Jak przedstawiają się aktualne ceny krajowych pomidorów na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach? Ile kosztuje obecnie towar importowany z Turcji? 

Sytuacja na rynku pomidorów uległa niemałym zmianom. Wśród ofert pojawił się pomidory z końca cyklu produkcyjnego, które prezentują nieco niższą jakość i zarazem zapewniają rolnikom nieco niższe ceny. Warzywo z jesiennych nasadzeń pozwala na znacznie więcej.

Jak więc prezentują się aktualne ceny pomidorów na rynku w Broniszach? Zacznijmy od pomidorów z końca cyklu produkcyjnego. Tutaj ceny w sprzedaży hurtowej zaczynają się już od 36,00 zł za 6 kilogramowy karton. W przeliczeniu na kilogram daje nam to 6,00 zł.

W przypadku warzywa z nasadzeń jesiennych stawki utrzymują się natomiast na znacznie wyższym poziomie. Zarówno ceny pomidorów czerwonych, jak i malinowych zamykają się bowiem w przedziale 50,00-55,00 zł za karton, czyli 8,33-9,16 zł za kilogram.

Na rynku w Broniszach już teraz pojawiły się jednak pomidory importowane. Towar sprowadzany jest z Turcji. Jak natomiast przedstawiają się ceny? Na ten moment importerzy sprzedają produkt w cenie 9,00 zł za kilogram. Tyczy się to sprzedaży w hurcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności