yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościImporterzy rzodkiewki i sałaty wyprzedają towar. Krajowe warzywa w natarciu

Importerzy rzodkiewki i sałaty wyprzedają towar. Krajowe warzywa w natarciu [21.04.2023]

Krajowa rzodkiewka oraz sałata w coraz większym stopniu napływają na rynek w Broniszach. Importerzy owych warzyw, tak jak w przypadku ogórków szklarniowych, obawiają się strat. Z tego też powodu wyprzedają towar.

Wśród ofert na podwarszawskim rynku hurtowym w Broniszach zaczęła pojawiać się coraz większa ilość polskiej rzodkiewki i sałaty masłowej. Wynika to w dużej mierze ze stale polepszających się warunków pogodowych, które pozytywnie wpływają na rozwój owych warzyw.

Zwiększająca się podaż ma jednak negatywny wpływ na ceny uzyskiwane przez producentów w ramach wynagrodzenia. W przypadku rzodkiewki stawki w ostatnich dniach nieustannie spadają. Wczoraj kształtowały się na poziomie 2,00 zł za pęczek, natomiast w dniu dzisiejszym są już niższe o 0,25 zł.

Tendencja spadkowa została również odnotowana w przypadku wspominanej sałaty masłowej. Obniżka miała miejsce na początku tygodnia. Na ten moment producenci mogą oczekiwać około 35,00 zł za 12 lub 16 sztuk, czyli 2,91 bądź 2,18 zł za sztukę.

Tak jak wspominaliśmy, wzrost podaży i spadek cen krajowych produktów to czynniki, które znalazły odzwierciedlenie w podejściu importerów. Ci w pośpiechu zaczęli wyprzedawać towar. Obniżka cen produktów importowanych może natomiast oddziaływać na popyt u lokalnych producentów.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

W przypadku importowanej rzodkiewki, stawki w dniu dzisiejszym oscylowały na poziomie około 1,40 zł za pęczek. W przypadku sałaty, biorąc pod uwagę dzień wczorajszy, było to około 45,00 zł za 16 sztuk, czyli 2,81 zł za sztukę. Niemniej, ciężko wskazać tutaj pułap cenowy. Rzodkiewka i sałata to produkty stosunkowo nietrwałe. Z tego względu importerzy muszą być niezwykle elastyczni.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl