yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościInflacja stale rośnie. To będą drogie święta

Inflacja stale rośnie. To będą drogie święta

Zakupy na świąteczny stół będą zdecydowanie droższe jak przed rokiem. W listopadzie inflacja wyniosła 7,8 proc. Według ekonomistów w grudniu może przekroczyć 8 proc.

Ekonomiści wskazują, że za silny wzrost inflacji odpowiadają ceny żywności, energii (w tym ogrzewania) oraz paliw. Spodziewają się utrzymania tych tendencji, a spowolnienie inflacji po Nowym Roku będzie – ich zdaniem – wynikach z efektów bazy, skutkiem tarczy antyinflacyjnej oraz możliwej korekty cen ropy naftowej.

Dookoła wszystko drożeje. Rosnące koszty produkcji uderzają mocno w branże rolniczą. To stawia producentów warzyw i owoców w bardzo trudnej sytuacji. Jednak obserwujemy, wzrost cen żywności w sklepach, tymczasem ceny płodów rolnych bezpośrednio od rolnika nie zmieniają się od wielu lat. Do tego dochodzą problemy z brakiem dostępności do siły roboczej, a musimy pamiętać, że produkcja owoców i warzyw jest bardzo pracochłonna. Producenci warzyw muszą podnieść ceny warzyw, bo w przeciwnym wypadku wiele gospodarstw przestanie istnieć.

 

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl