yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

sketch agrosimex ochrona
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościJak przedstawiają się aktualne ceny ogórków? Sytuacja na rynku w Broniszach

Jak przedstawiają się aktualne ceny ogórków? Sytuacja na rynku w Broniszach [11.09.2023]

Sytuacja na rynku ogórków szklarniowych pozostaje bez większych zmian. Inaczej jest jednak w przypadku ogórków gruntowych, gdzie aktualne ceny dochodzą nawet do 7,00 zł za kilogram. Jak wygląda sytuacja na Broniszach?

Zacznijmy od ogórków szklarniowych… W ostatnim czasie noce stały się dłuższe. Oznacza to oczywiście wolniejsze dojrzewanie. Niemniej, sytuacja cenowa od kilkunastu dni pozostaje na zbliżonym poziomie. Nie widać wzrostów, jak w przypadku pomidorów.

Jak przedstawiają się więc aktualne ceny ogórków szklarniowych? Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach aktualne ceny ogórków szklarniowych oscylują najczęściej w przedziale 4,00-5,00 zł za kilogram. Dużo zależy od ilości, której potrzebuje odbiorca.

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku ogórków gruntowych. Na rynku jest ich zdecydowanie mniej. Latem mogliśmy zaobserwować ich wysyp, natomiast obecnie coraz większa ilość producentów informuje, że niebawem zakończy tegoroczne zbiory warzywa.

Jakich stawek mogą oczekiwać producenci, którzy oferują ogórka gruntowego? Tak jak w poprzednim przypadku, czyli na rynku hurtowym w Broniszach, ceny kształtują się najczęściej na poziomie 5,00-6,00 zł za kilogram. Zdarza się jednak, że cena za najdrobniejsze sztuki dochodzi do 7,00 zł za kilogram. “Sałaciaki” są z kolei nieco tańsze.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl