yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościKoniec masowych awarii i wzrost cen. "Tanie" paliwa są już tylko wspomnieniem

Koniec masowych awarii i wzrost cen. “Tanie” paliwa są już tylko wspomnieniem

Masowe awarie dystrybutorów na stacjach magicznie zniknęły. Zarazem, ceny paliw nieprzerwanie wzrastają. “Niskie” stawki są już tylko wspomnieniem. 

Wszyscy pamiętamy obietnice tyczące się cen paliw. Surowiec miał pozostać na niezmiennym poziomie cenowym. Wielu rolników obawiało się jednak, że są to tylko puste słowa. Jak to wygląda w rzeczywistości? Zaraz po minionych wyborach parlamentarnych ceny paliw w hurcie zaczęły rosnąć. Nie inaczej sprawy mają się na krajowych stacjach.

W ramach przypomnienia, cena oleju napędowego w hurcie przez długi czas przed wyborami oscylowała na poziomie 4,74-4,76 zł za litr. Wzrost nastąpił już dwa dni po owych wyborach, natomiast aktualnie cena przedstawia się na poziomie 5,22 zł za litr. Wystarczyły więc niecałe trzy tygodnie, aby koncern paliwowy zdążył zwiększyć cenę o niemal 0,50 zł.

Warto zauważyć, że ceny paliw w hurcie znalazły niemal natychmiastowe odzwierciedlenie w cenach na stacjach. W coraz większej ilości placówek stawki przekraczają granicę 7,00 zł za litr w przypadku oleju napędowego. Pozostaje pytanie… Co będzie dalej? Notowana tendencja wzrostowa niestety nie wróży dla rolników i wszystkich innych nic dobrego.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl