Krajowa marchew osiąga rekordowe ceny. Co z importem? [12.05.2023]

Aktualne ceny marchwi

Wraz z biegiem czasu podaż krajowej marchwi okazuje się coraz niższa. Znajduje to rzecz jasna odzwierciedlenie w cenach, które wzrosły do rekordowego poziomu. Istnieją ponadto sygnały wskazujące na to, że zapasy warzywa w Holandii się kończą. Na rynku pojawiła się jednak młoda marchew z Portugalii.

W ostatnich dniach na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach zaszły niemałe zmiany w kwestii cen. Stawki, których mogą oczekiwać producenci marchwi w ramach wynagrodzenia, wzrosły na rekordowy poziom. Wynika to rzecz jasna ze spadającej podaży.

Na ten moment ceny marchwi, które uzyskują producenci, kształtują się na poziomie 4,50-4,70 zł za kilogram. Większych stawek mogą natomiast oczekiwać hurtownicy. Ci, którzy posiadają towar najwyższej klasy, mogą spodziewać się cen rzędu 5,50 zł za kilogram.

Co warto zaznaczyć… Na rynku możemy napotkać marchew z importu, która stanowi konkurencję dla krajowych producentów. Mowa o marchwi z Holandii, którą na ten moment sprzedaje się w cenie 5,50 zł za kilogram. Import z owego kierunku może jednak dobiec końca, gdyż zapasy holenderskiej marchwi są obecnie na wyczerpaniu.

Wśród ofert występuje ponadto obcięta, młoda marchew z Portugalii. W tym przypadku podaż w najbliższym czasie najprawdopodobniej wzrośnie. Stawki, których oczekują importerzy kształtują się na poziomie 5,20-5,50 zł za kilogram.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Papryka w kartonach

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności