yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKrajowa marchew osiąga rekordowe ceny. Co z importem?

Krajowa marchew osiąga rekordowe ceny. Co z importem? [12.05.2023]

Wraz z biegiem czasu podaż krajowej marchwi okazuje się coraz niższa. Znajduje to rzecz jasna odzwierciedlenie w cenach, które wzrosły do rekordowego poziomu. Istnieją ponadto sygnały wskazujące na to, że zapasy warzywa w Holandii się kończą. Na rynku pojawiła się jednak młoda marchew z Portugalii.

W ostatnich dniach na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach zaszły niemałe zmiany w kwestii cen. Stawki, których mogą oczekiwać producenci marchwi w ramach wynagrodzenia, wzrosły na rekordowy poziom. Wynika to rzecz jasna ze spadającej podaży.

Na ten moment ceny marchwi, które uzyskują producenci, kształtują się na poziomie 4,50-4,70 zł za kilogram. Większych stawek mogą natomiast oczekiwać hurtownicy. Ci, którzy posiadają towar najwyższej klasy, mogą spodziewać się cen rzędu 5,50 zł za kilogram.

Co warto zaznaczyć… Na rynku możemy napotkać marchew z importu, która stanowi konkurencję dla krajowych producentów. Mowa o marchwi z Holandii, którą na ten moment sprzedaje się w cenie 5,50 zł za kilogram. Import z owego kierunku może jednak dobiec końca, gdyż zapasy holenderskiej marchwi są obecnie na wyczerpaniu.

Wśród ofert występuje ponadto obcięta, młoda marchew z Portugalii. W tym przypadku podaż w najbliższym czasie najprawdopodobniej wzrośnie. Stawki, których oczekują importerzy kształtują się na poziomie 5,20-5,50 zł za kilogram.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl