reklama
Baner Syngenta Scorpion
reklama
yara ogólna nawożenie warzywa
reklama
Baner Bayer Sivanto Prime
reklama
reklama
baner UPL
reklama
yara ogólna nawożenie warzywa
reklama
Baner Bayer Sivanto Prime
reklama
reklama
baner UPL
reklama
lepinox
reklama
rosaleaf
Strona głównaAktualnościNielegalna niespodzianka w tirze z Ukrainy

Nielegalna niespodzianka w tirze z Ukrainy

80 litrów i ponad 4 kg nielegalnych środków ochrony roślin – ukryta niespodzianka w tirze z Ukrainy, który zmierzał do Polski. Środki były prawdopodobnie podrobione. Skrywaną przesyłkę przechwycili celnicy.

Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrebennem wytypowali do kontroli szczegółowej wjeżdżający z Ukrainy samochód ciężarowy z naczepą. W kabinie kierowcy i pod naczepą funkcjonariusze znaleźli kilkanaście pięciolitrowych plastikowych butelek wypełnionych cieczą oraz siedem małych butelek z substancją sypką.

reklama
Baner PORW 2025

Część z nich nie posiadała żadnych etykiet, na kilku znajdowały się etykiety płynu używanego w pojazdach, a pozostałe wskazywały na zawartość pestycydów. Łącznie w butelkach znajdowało się 80 litrów płynu nieznanego pochodzenia oraz ponad 4 kg substancji sypkiej.

Kierujący pojazdem wyjaśnił, że wszystkie ujawnione substancje to środki ochrony roślin. 80 litrów pestycydów przewożone było w nieoryginalnych pojemnikach, bez etykiet, co nasuwa wątpliwości co do ich oryginalności.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że duża ilość przemycanych przez granice środków ochrony roślin to towary podrabiane, niespełniające wymaganych norm. Środki takie mogą być szkodliwe dla upraw oraz groźne dla zdrowia i życia ludzi i zwierząt.

Przeciwko mężczyźnie zostało wszczęte postępowanie karne skarbowe. Na poczet grożącej kary grzywny funkcjonariusze zajęli środki pieniężne w kwocie 1000 zł.

Źródło: Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej

reklama
baner Certis

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
reklama
Baner KUPS
Najpopularniejsze artykuły
Polecamy
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl

[newsletter_signup_form id=1]