yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościRolnicy nie chcą pieniędzy z nieba. Nie chcą, aby ktoś coś im...

Rolnicy nie chcą pieniędzy z nieba. Nie chcą, aby ktoś coś im zwracał [MAPA STRAJKÓW]

9 lutego odbędzie się strajk generalny rolników w Polsce. Rolnicy wzywają wszystkich do wzięcia udziału – konsumentów, kierowców ciężarówek i mieszkańców miast. Walczą o prawa nas wszystkich, o przyszłość naszych dzieci. – Chcemy produkować zdrową żywność dla Polaków, a nie być zastępowani przez zagraniczne koncerny – wprost zaznaczają rolnicy.

O co walczą rolnicy?

– Nie chodzi nam o pieniądze z nieba czy zwrot kosztów. Chcemy produkować i sprzedawać to, co sami wyhodowaliśmy. Walczymy przeciwko importowi żywności z Ukrainy, gdzie stosowane są zakazane środki ochrony roślin. Polska jest drugim producentem ziemniaka w Europie, a mimo to importujemy ten produkt z zagranicy. Podobnie jest z innymi owocami i warzywami – tłumaczy rolniczka z woj. podlaskiego, nawołując do udziału w strajkach.

Mobilizacja trwa nieprzerwanie, a producenci z całej Polski zgłaszają kolejne strajki. Sytuacja pozostaje bowiem niezwykle trudna. Rolnicy apelują do do wszystkich o wsparcie ich walki i czynny udział w strajkach. Przepraszają za wszelkie utrudnienia, lecz chcą, aby polska żywność była doceniana w naszym kraju. – Musimy działać teraz, aby nie dopuścić do upadku polskiego rolnictwa – zaznaczają zdeterminowani producenci.

– Wzywamy również osoby na stanowiskach decyzyjnych do podjęcia odpowiednich działań na rzecz polskich rolników. Za kilka lat zrozumiecie, jak ważne były te działania dla naszej przyszłości. Chcemy produkować, sprzedawać i wiedzieć, że nasze jedzenie jest chwalone przynajmniej w naszym kraju – dodają rolnicy, przygotowując się do protestów.

Kiedy i gdzie odbędą się protesty?

Protesty rolników w Polsce wybuchną 9 lutego 2024 roku (piątek). Wszystko zależy od lokalizacji, ale w większości przypadków producenci wyjadą na ulicę już w godzinach porannych. Warto przy tym zauważyć, że część rolników nie zamierza wracać do domu po kilku godzinach. Niektórzy planują protestować przez cały najbliższy miesiąc. Na granicy z Ukrainą pojawią się blokady. To samo tyczy się wielu dróg i autostrad w całej Polsce.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Siłę zbliżających się protestów obrazuje mapa, na której obecnie pojawiło się już 150 punktów, w których rolnicy zamierzają się zgromadzić. Warto przypomnieć, że liczba ta wzrosła kilkukrotnie w przeciągu zaledwie kilku dni i najpewniej na tym się nie zakończy. W ramach porównania, dnia 1 lutego na wskazanej mapie widzieliśmy tylko 21 znaczników.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl