yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościNiezwykle trudna sytuacja na rynku ogórków

Niezwykle trudna sytuacja na rynku ogórków [13.06.2023]

Wysoka ilość towaru oraz jego zatrważająco niskie ceny… Sytuacja, w której znajdują się producenci ogórków szklarniowych jest bardzo ciężka. Odbiorców brakuje i nawet niskie stawki nie gwarantują sprawnej sprzedaży.

Sytuacja na rynku ogórków szklarniowych już nie pierwszy raz okazuje się niekorzystna dla producentów. Na początku roku zmagali się oni bowiem z dużą ilością importowanego towaru, w tym także tego z Rosji. Następnie miejsce miały niejednokrotne obniżki cen. Niemniej, producenci nie spodziewali się, że tym razem spadną one tak w tak dużym stopniu…

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach ilość ogórka szklarniowego jest aktualnie dość wysoka. Niestety… Nie możemy powiedzieć tego samego o odbiorcach, których jest niewielu. Skutkuje to problemami w sprzedaży. Producenci pozostają na placu zdecydowanie dłuższy czas, jednak i to nie gwarantuje im, że nie wrócą do domu z całym towarem.

Kwestię trudnej sytuacji na rynku poruszyliśmy już wczoraj. Wciąż ciężko mówić o jakichkolwiek cenach, gdyż sprzedaż stoi, jednak są zauważalne pewne zmiany w tym zakresie. Ceny u producenta zaczynają się bowiem już od zaledwie 2,00 zł za kilogram. Niektórzy próbują uzyskiwać stawki rzędu 2,50 zł za kilogram, niemniej… Niestety nie zawsze jest to możliwe.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl