Niskie ceny kapusty. Aktualna sytuacja na rynku hurtowym w Broniszach [06.11.2023]

Kapusta po zbiorze mechanicznym

Aktualne ceny kapusty utrzymują się na stosunkowo niskim poziomie. Wynika to rzecz jasna z wysokiej podaży. Jakich stawek mogą spodziewać się rolnicy? 

Sytuacja producentów kapusty jest aktualnie dość trudna. Stawki utrzymują się bowiem na stosunkowo niskim poziomie. W przypadku kapusty białej ceny dla rolników przedstawiają się w przedziale 0,80-1,10 zł za kilogram. Wszystko zależy od podaży w danym momencie. W sprzedaży hurtowej stawki oscylują najczęściej na poziomie 0,90 zł za kilogram.

W minionym okresie nieco większą ceną mogła pochwalić się kapusta czerwona. Niemniej, aktualnie różnice są niemal niezauważalne. Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach ceny kapusty czerwonej oscylują obecnie na podobnym poziomie, co w przypadku kapusty białej. Najczęściej spotykane są ceny rzędu 0,90-1,00 zł za kilogram.

Mówiąc natomiast o kapuście pekińskiej… Rolnicy mogą spodziewać się tutaj stawek dochodzących do 3,00 zł za kilogram. Tyczy się to towaru pakowanego po 6 lub 8 sztuk. W sprzedaży hurtowej najczęściej spotykane ceny to z kolei 2,50 zł za kilogram.

Related Posts

  1. Uprawa brokułów
  2. Krajowe pomidory w kartonach
  3. Ogórki w workach foliowych
  4. Marchew na paletach

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności