yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
RynekNowa broń państwa włoskiego w bitwie o pomidory

Nowa broń państwa włoskiego w bitwie o pomidory

Dla Włochów pomidor jest produktem strategicznym. Zdają sobie z tego sprawę konsumenci włoscy, tamtejsi organizatorzy produkcji, handlowcy, mafiosi, politycy włoscy dowodzą, że coraz lepiej rozumieją tę prawdę.

Włosi od wielu lat toczą na swoim rynku pomidorowe wojny. I to takie na serio, nie hiszpańskie „tomatiny” – spektakle dla turystów. Włosi próbują bronić marki swoich narodowych produktów z pomidorów przez zewnętrznymi wewnętrznymi zagrożeniami. Do tych pierwszych należy szary import tanich półproduktów pomidorowych sprowadzanych między innymi z Chin. Kłopoty wewnętrzne stwarzają producenci zatrudniający na czarno tania siłę roboczą – słynne także u nas, a zasiedlone przez Polaków „obozy” pracowników, produkcja poza uzgodnionymi limitami itd. Pomidory generują ogromne pieniądze, a wszędzie, gdzie się pojawia pieniądz, zjawia się najpierw mafia, a potem karabinierzy, prokuratorzy, państwo …

Ostatnio włoski minister rolnictwa i rozwoju gospodarczego podpisał rozporządzenie nakładające na producentów produktów pomidorowych obowiązek ujawniania na etykiecie państwa pochodzenia surowca i państwa, gdzie ten surowiec został przetworzony. Włoskie rozwiązanie będzie obowiązywało do momentu pełnego wprowadzenia w życie unijnego prawa w tej kwestii (rozporządzenie UE 1169).

Zdaniem włoskiego ministra przejrzystość w sprawie pochodzenia i miejsca przetwórstwa wyrobów z pomidorów będzie sprzyjać budowie zdrowych relacji handlowych pomiędzy producentami pomidorów i konsumentami mającymi pełne prawo do rzetelnej informacji o poszukiwanym produkcie.

za: corriereortofruticola.it

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl