yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościOczekiwane zmiany na rynku kapusty białej

Oczekiwane zmiany na rynku kapusty białej [09.03.2023]

Ostatnie miesiące okazały się wyjątkowo niekorzystne dla producentów kapusty. Stawki pozostawały bowiem na niezmiennym poziomie, natomiast popyt dość często odchodził od oczekiwań. Niemniej, sytuacja wreszcie zaczęła się zmieniać i co za tym idzie… Aktualne ceny kapusty wzbiły się na nieco wyższy pułap.

Ostatnie miesiące stawiały producentów kapusty białej w wyjątkowo niekorzystnych okolicznościach. Koszty produkcji w sezonie okazały się bowiem znacznie wyższe niż w poprzednich latach, co wymagało uzyskania adekwatnie wyższego wynagrodzenia. W praktyce niestety nie miało to miejsca, natomiast stawki oscylowały na niezmiennym poziomie 1,00-1,10 zł za kilogram. Wraz z biegiem czasu sytuacja uległa zmianom.

Jak informują hurtownicy, rynek w Broniszach oczyścił się z kapusty o nieco niższej jakości. Mowa o produkcie, który nie został zebrany na czas, przez co został narażony na mrozy. Mrozy, które w znaczącym stopniu wpływały na przechowywanie. Warzywo z wierzchu prezentowało się dobrze, jednak w środku widoczne były niekorzystne zmiany. Znajdywało to odzwierciedlenie w nieprzychylnych opiniach, które obniżały ogólny popyt.

Na ten moment na podwarszawskim rynku hurtowym w Broniszach występuje jedynie kapusta prezentująca najwyższą jakość. Stawki, który mogą oczekiwać producenci wzrosły i przedstawiają się aktualnie na pułapie dochodzącym do 32,00 zł za 20 kilogramowy worek. W przeliczeniu na kilogram daje nam to 1,60 zł. Tendencja wzrostowa jest w tym przypadku niezwykle ważna, gdyż uprawa kapusty z roku na rok sprawia coraz więcej trudności, które powinny mieć odzwierciedlenie właśnie w wyższych cenach.

Nawiązując natomiast do sytuacji kapusty czerwonej… Opisywane wcześniej warunki w handlu nie uległy na ten moment znaczącym zmianom. Stawki przedstawiają się na niezmiennym poziomie. Mianowicie, producenci posiadający ją w ofercie mogą spodziewać się wynagrodzenia na poziomie od 2,50 zł za kilogram.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl