yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościOstry zjazd na Broniszach. Aktualne ceny ogórków 05.04.2024

Ostry zjazd na Broniszach. Aktualne ceny ogórków 05.04.2024

Ceny ogórków na Broniszach gwałtownie spadły. Producenci tłumaczą to wysoką temperaturą. Jakie są aktualne ceny ogórków gruntowych i szklarniowych w Polsce? Ile kosztują ogórki w dniu 05.04.2024? 

Lawinowe obniżki na Broniszach

Na rynku w Broniszach ceny ogórków w typie gruntowym w dniu 05.04.2024 przedstawiają się na poziomie 5,50-8,00 zł/kg. Ogórki szklarniowe kosztują z kolei 4,00-7,00 zł/kg. Niemniej, wyższy przedział cenowy dotyczy tylko i wyłącznie sprzedaży detalicznej. W hurcie najczęściej spotykane przez producentów stawki oscylują na niższym poziomie.

W ramach przypomnienia, jeszcze kilka dni temu sytuacja na rynku w Broniszach wyglądała zupełnie inaczej. Ceny ogórków w typie gruntowym w dniu 02.04.2024 oscylowały na poziomie 10,00-13,00 zł/kg. Zaś za ogórki szklarniowe producenci mogli spodziewać się 7,00-9,00 zł/kg. Jak się jednak okazało, kolejne dni wiązały się z nieustannymi spadkami.

Wysyp ogórków w Polsce

Tak gwałtowny spadek cen ogórków na rynku w Broniszach wiąże się ze wzrostem podaży. Producenci tłumaczą to wysoką temperaturą, która oddziaływała na rośliny w Święta Wielkanocne. Wysoki był również dostęp do światła, co przyspieszyło rozwój i dojrzewanie. Warto zaznaczyć, że według prognoz, nadchodzące dni również będą ciepłe i słoneczne. Oznaczać to może, że wysoka podaż na podwarszawskich Broniszach się utrzyma.

Import wygasł na dobre

Partie ogórków z importu już na początku aktualnego tygodnia były na Broniszach rzadkością. We wtorek 02.04.2024 na rynku pojawił się ostatni transport towaru z Rosji. Sprowadzono wówczas 10 palet. Importerzy donoszą, że tamtejszy towar kosztuje aktualnie około 6,50 zł/kg. Doliczając koszty transportu i marżę, a także niższe ceny polskich ogórków, import z Rosji przestał być na ten moment opłacalny.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl