Pełnia sezonu na dynie! Która odmiana jest najbardziej pożądana? [03.10.2023]

Dynia

Sezon na dynie rozpoczął się już kilka tygodni temu. Wraz z biegiem czasu na rynku zaczęły pojawiać się nieco mniej spotykane okazy charakteryzujące się specyficzną barwą i kształtem. Jak natomiast przedstawiają się ceny owych dyń? 

Nadszedł październik, a wraz z nim pełnia sezonu na krajowe dynie. Na rynku napotkamy już bowiem szeroką gamę różnorakich okazów. Rolnicy oferują warzywo w przeróżnych rozmiarach, kształtach czy barwach. Jakich cen dyni należy się spodziewać na Broniszach?

Na rynku w podwarszawskich Broniszach ceny dyni zamykają się aktualnie w przedziale 2,75-4,00 zł za kilogram. Zdarza się jednak, że rolnicy sprzedają inne warzywo, a dynia jest tylko dodatkiem. W takim wypadku nierzadko decydują się oni na nieco niższą cenę.

Niemniej, ceny dyni w większości przypadków oscylują we wskazanym przedziale. Najbardziej poszukiwana i zarazem pożądana jest dynia piżmowa, której ceny kształtują się na poziomie 4,00 zł za kilogram. Inne odmiany dyń wiążą się zazwyczaj z niższą ceną.

Tak jak wspominaliśmy, październik to miesiąc kojarzący się właśnie z dyniami. W ostatnim jego dniu przypada Halloween. W Polsce zwyczaj ten nie jest aż tak bardzo popularny, ale z pewnością popyt na dynie będzie wzrastał z dnia na dzień. Szczególnie za sprawą dzieci.

Related Posts

  1. Kapusta w skrzyniach
  2. Ogórki z Rosji
  3. Seler korzeniowy
  4. Robert Telus podczas wizyty w zakładzie przetwórczym

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności