yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościROLNICY jednoczą się w walce o przetrwanie

ROLNICY jednoczą się w walce o przetrwanie

My, rolnicy z Jury Krakowsko-Częstochowskiej, zorganizowaliśmy największy protest rolników w województwie śląskim. Nigdy nie było tutaj tak licznego manifestu rolników – informuje organizator protestu rolników z Jury Krakowsko Częstochowskiej.

Musimy walczyć o godność i suwerenność Polski i Polaków. O godność rolników o godną zapłatę za tak ciężką pracę. Bierzemy nasz los w nasze ręce, bo ja widać nie możemy liczyć na naszych polityków

– informuje Andrzej Miąsko, organizator protestu Rolników z Jury Krakowsko-Częstochowskiej, działacz NSZZ Rolników Indywidualnych “Solidarność”.

Manifestujemy o to, aby ludzie w mieście nie musieli jeść chleba ze spleśniałego zboża. Zboża skażonego niedozwolonymi w UE środkami ochrony roślin lub z GMO – wyjaśniają Rolnicy i jak dodają: Chodzi nie tylko o samo zboże, ale również o inne produkty rolne, takie jak: mleko, mięso, miody, zioła i inne, które są masowo sprowadzane.

Gdyby Polski rolnik wyprodukował tak skażoną niedozwolonymi środkami roślin w UE żywność poniósłby srogą karę. A teraz MY Polacy za cichym przyzwoleniem polskiego rządu i UE zjadamy setki ton chleba ze zboża, tak zwanego technicznego zboża…. Co to jest zboże techniczne? To jakieś nowe pojęcie nikomu nie znane! No, ale możemy się domyślić, że jest to zboże nie nadające się do jedzenia. Proszę zauważyć fakt, że nie było zakazu wwozu do Polski zboża konsumpcyjnego czy paszowego z Ukrainy. To po co je nazywać technicznym? W logicznym myśleniu, proszę sobie wyobrazić, co to musi być, że musi być wwożone do naszego kraju jako zboże techniczne, aż strach pomyśleć! – wyjaśnia Andrzej Miąsko.

Domagamy się wprowadzenia ceł na wszystkie produkty rolnicze z Ukrainy. Cło może uratować polskie rolnictwo. Cło zabezpieczy nas przed drastycznymi spadkami wszystkich płodów rolnych, a tym samym w żaden sposób nie ograniczy tranzytu zboża do portów – informują Rolnicy.

Ale czy polskie porty są w stanie obsłużyć tranzyt polskiego i ukraińskiego zboża? Otóż moim zdaniem stanowczo NIE. Należy posłuchać ekspertów, którzy podają, że polskie porty mogą wyeksportować ok 7 mln ton rocznie. To jest tyle, żeby wywieźć nasze krajowe zboże na eksport i nic poza tym. Ponadto eksperci podają, że to jest tyle co u naszych rolników w magazynach, a żniwa już za 3 miesiące – informuje A. Miąsko i jak dodaje: Niewiele szukając informacji możemy się dowiedzieć, że w marcu tego roku polskimi portami wyeksportowano ponad 400 tys. ton zbóż i to w sytuacji nadmiernej podaży i niskich cen, które sprzyjają firmom je eksportującym. Mając te dane można sobie szybko policzyć ile mogą przerobić polskie porty rocznie.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

 Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Również z obawą patrzą na tą sytuację także producenci warzyw i owoców, bo może się okazać, że za wschodnią granicą tych płodów rolnych jest na tyle dużo, że należy je wytranzytować „przez” Polskę do „portów”.

Dziś po masowej fali rolniczych protestów w całej Polsce mamy zakaz wwozu płodów rolnych do Polski, ale czy to nie jest tylko zabieg pijarowy czy marketingowy? Przecież zbliżają się wybory, rząd musi pokazać się z jak najlepszej strony… Obietnice, obietnice i jeszcze raz obietnice… Przypominamy, że w miniony weekend, wprowadzono zakaz wwozu produktów do Polski. Zakaz, którego nie potrafiono wprowadzić przez wiele miesięcy? Czy to nie jest kolejna „tania” zagrywka wobec rolników?

My, rolnicy, z uwagą przyglądamy się nowemu Ministrowi Rolnictwa i życzymy mu sukcesów, bo jego sukcesy to nasz byt. Ale jak ten zakaz okaże się tylko zagrywką pijarową i nie przyniesie wymiernych efektów to po zasiewach wyjeżdżamy traktorami na kolejne protesty – informują Rolnicy z Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Materiał Wideo: Marcin Miąsko

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl