yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościSiekierski i Kołodziejczak sami nic nie zrobią. "Powinniśmy stać w jednym rzędzie"

Siekierski i Kołodziejczak sami nic nie zrobią. “Powinniśmy stać w jednym rzędzie”

Protesty rolników w całej Polsce. Kołodziejczak na jednym z nich mówił wprost, że sam z Siekierskim nie jest w stanie nic zrobić. Zarazem, apelował o wsparcie. “Szczególnie w tym trudnym czasie powinniśmy stać w jednym rzędzie”.

Siekierski i Kołodziejczak. To za mało

Michał Kołodziejczak, biorąc udział w proteście rolników w Nysie, zaznaczył dobitnie, że sam z Czesławem Siekierskim nie jest w stanie wiele zdziałać. Konieczne jest wsparcie samych producentów. Nawoływał tym samym do jedności pomiędzy rolnikami i MRiRW.

– Sam Michał Kołodziejczak, sam Czesław Siekierski nic nie będą mogli zrobić, jeśli nie będą mieli wsparcia polskich rolników. Szczególnie w tym trudnym czasie powinniśmy stać w jednym rzędzie. Siłą resortu rolnictwa będą polscy rolnicy, ja was o tym zapewniam – grzmiał Michał Kołodziejczak na dzisiejszym proteście rolników w Nysie.

Rolnicy nie są już sami?

– Na naszych oczach zachodzi wielka zmiana. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi otwiera się na głos rolników. Tylko razem zbudujemy siłę polskiego rolnictwa. Tylko silni rolnicy obronią to co wypracowały pokolenia – przekazuje Michał Kołodziejczak na platformie X.

Unia Europejska poszła za daleko

Na proteście rolników, zgodnie z zapowiedzią, zjawił się również Czesław Siekierski. Minister odwiedził protestujących w Słupnie, niedaleko Płocka. Zgodził się z tym, że Unia Europejska poszła za daleko w kwestii wymogów związanych z Zielonym Ładem.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

– Unia Europejska poszła za daleko, jeśli chodzi o wymogi związane z Zielonym Ładem. Kiedy mamy zagrożenia na rynku spowodowane sytuacją w Ukrainie, pandemią, wysoką inflacją, wzrostem kosztów produkcji, nie można obciążać rolników dodatkowymi zadaniami, które mają przeciwdziałać zmianom klimatycznym – mówił Siekierski.

Co o tym wszystkim sądzicie?

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl