yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościStrajk, strajk, strajk... Producenci stają ramię w ramię do walki o przetrwanie...

Strajk, strajk, strajk… Producenci stają ramię w ramię do walki o przetrwanie rodzinnych gospodarstw

Zrzeszenie Producentów Papryki RP ogłosiło strajk, który odbędzie się już 9 lutego w paprykowym zagłębiu produkcyjnym. – Mówimy kategoryczne NIE polityce rolnej Unii Europejskiej. Stajemy ramię w ramię do walki o przetrwanie naszych rodzinnych gospodarstw rolnych – wprost zaznaczają producenci. 

Mówimy STOP. Nie ma i nie będzie zgody…

Obecna sytuacja nie pozostawia złudzeń. Rolnicy mobilizują się wzajemnie, by wyrazić sprzeciw wobec niesprawiedliwości, które występują na rynku. – Nie ma i nie będzie zgody na wdrażanie utopijnych pomysłów takich jak: “Zielony Ład” oraz “Unijna Strategia od Pola do Stołu”. Są to projekty mające na celu zniszczenie naszych gospodarstw i w konsekwencji polskiego rolnictwa. Nie ma zgody na wprowadzanie kolejnych regulacji, przepisów i zakazów a w tym samym czasie zwiększanie importu płodów rolnych niespełniających żadnych norm. Mówimy STOP – zaznacza Zrzeszenie Producentów Papryki RP.

Organizatorzy protestu zachęcają też lokalnych rolników oraz osoby z branży do udziału. – W jedności siła! Jesteśmy zjednoczeni! Nie damy się podzielić! Zapraszamy na protest wszystkich zorganizowanych w istniejących organizacjach rolniczych i branżowych, jak i niezorganizowanych producentów i osoby dokonujące obrotu produktami rolników. 9 lutego walczmy o naszą wspólną przyszłość. Przyszłość naszych gospodarstw – czytamy.

Gdzie producenci będą protestować?

Producenci z paprykowego zagłębia produkcyjnego zaplanowali protest w dniu 9 lutego 2024 roku. Punkt zborny to targowisko w Przytyku. Lokalni rolnicy mają zjawić się tam około godziny 9:00. Następnie przejadą ciągnikami i samochodami do ronda w kierunku Potworowa. Maszyny wyjadą na drogę wojewódzką, przejadą przez Potworów i skierują się do Klwowa. Finalnie zawrócą wokół parku i udadzą się przez Potworów na giełdę w Słowikowie. Tam też nastąpią przemówienia producentów uczestniczących w proteście.

Źródło: Zrzeszenie Producentów Papryki RP

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl