yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościSytuacja na rynku fasolki szparagowej. Jakie są realne ceny za kilogram?

Sytuacja na rynku fasolki szparagowej. Jakie są realne ceny za kilogram? [03.07.2023]

Warunki na rynku fasolki szparagowej niestety stale się pogarszają. Na przestrzeni ostatnich dni realne do osiągnięcia stawki dla rolników znacząco spadły. Jakie są aktualne ceny za kilogram fasolki szparagowej na rynku?

Skupimy się dziś na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach. Ilość towaru jest dość wysoka. Hurtownicy znacząco obniżyli swoje wymagania cenowe. Rolnicy z kolei starają się uzyskać nieco więcej, jednak w rzeczywistości niestety nie zawsze jest to możliwe.

Jakie są więc ceny fasolki szparagowej? Hurtownicy oferują warzywo w cenie 6,00-7,00 zł za kilogram. Producenci starają się natomiast utrzymywać stawki na wyższym poziomie, mianowicie 8,00-10,00 zł za kilogram. Niemniej, tak jak wspominaliśmy, niezwykle ciężko tyle im uzyskać.

W rzeczywistości nierzadko są zmuszeni oddać towar w znacząco niższej cenie. Dochodzą nas słuchy o stawkach rzędu nawet 6,00 zł za kilogram. Jedyną szansą na wyższe stawki są warszawscy kupcy, jednak wymaga to czasu i nie wszyscy decydują się trzymać cenę na niezmiennym poziomie. Wpływa to niestety na całą resztę…

Odbiorcy, którzy kupują ilości hurtowe, kierują się dość często w stronę hurtowników, u których cena na starcie jest niższa. Rolnicy nie mają więc wielu możliwości. Mogą sprzedać towar w niższej cenie lub czekać na warszawskich kupców. A wiemy już jak to wygląda w praktyce.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Warto zaznaczyć także, że sytuacja na rynkach hurtowych ma przełożenie na sytuację w skupach. Niestety, tutaj również brakuje pozytywów. Wspomniane wyżej warunki najpewniej znajdą odzwierciedlenie w decyzjach właścicieli, którzy obniżą stawki dla lokalnych dostawców.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl