yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCo z dopłatami do nawozów?

Co z dopłatami do nawozów?

Jak doskonale wiemy, decyzja o dopłatach do nawozów miała zostać wydana 2 marca. Każdy z nas był ciekawy i zastanawiał się czy będzie to znacząca pomoc wobec rosnących cen. Tymczasem minął dzień, a decyzji jak nie było, tak nie ma… Kiedy zatem możemy się ich spodziewać?
Ze względu na dramatyczny kontekst geopolityczny komunikat KE w sprawie cen energii i żywności wymaga dostosowania do nowej sytuacji i zostanie przesunięty o tydzień. Dostarczy ona państwom członkowskim wskazówek, jakie narzędzia są dostępne w celu rozwiązania tych problemów – poinformował na swoim twitterze Janusz Wojciechowski, Europejski Komisarz ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

A więc, nowa data ogłoszenia decyzji w sprawie dopłat do nawozów to 8 marca.
Podobnie jak kryzys COVID, obecna sytuacja przypomina nam, jak bardzo polegamy na naszych rolnikach. Jeśli więc chcemy zabezpieczyć przyszłość naszego społeczeństwa, naszej gospodarki i naszej demokracji, musimy zabezpieczyć przyszłość naszych rolników i naszego systemu żywnościowego – dodaje.

Wielu z nas zastanawia się nad zakupem nawozów. Z jednej strony są to ogromne koszty i nie ma pewności, że cena to odzwierciedli. Z drugiej, konsumenci oczekują coraz to wyższej jakości produktów i chcąc nie chcąc – nawozić trzeba.

Niestety, sytuacja na świecie nie ułatwia nam tego dylematu. Wręcz przeciwnie… Koszty wszelkich usług i surowców idą w górę, co również odbija się w cenie nawozów. Priorytetem są oczywiście nasi wschodni sąsiedzi i ich los nie powinien być odkładany na dalszy plan. Jednak, tak jak podaje J. Wojciechowski – rolnictwo jest bardzo istotne w funkcjonowaniu krajowej gospodarki.

Aktualnie, tydzień oczekiwania może równać się z wieloma zmianami. Pozostaje nam liczyć, że ceny nawozów nie skoczą drastycznie w górę… Wtedy dopłaty nie przyniosłyby już tyle korzyści, prawda?

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: Twitter – Janusz Wojciechowski

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl