yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościSzeroka gama krajowych papryk na rynku. Jakie ceny za kilogram? Co z...

Szeroka gama krajowych papryk na rynku. Jakie ceny za kilogram? Co z importem?

Liczba polskich producentów oferujących paprykę na rynku w Broniszach rośnie z dnia na dzień. Tyczy się to zarówno papryki zielonej, żółtej, jak i czerwonej. Warto jednak podkreślić, że wciąż dostępne są również duże ilości importu z Holandii w dość niskich cenach, co hamuje możliwości krajowych producentów. 

Krajowa papryka zielona występuje na rynku w Broniszach już od połowy czerwca i to właśnie od niej zaczniemy. Obecnie jej podaż jest zdecydowanie wyższa niż na początku, co znalazło odzwierciedlenie w cenach. Aktualnie polscy producenci mogą bowiem liczyć na stawki rzędu 5,00 zł za kilogram. Tyczy się to sprzedaży hurtowej. Papryka układana w kartonach zapewnia natomiast ceny na poziomie około 6,00 zł za kilogram.

Wraz z biegiem czasu do krajowej papryki zielonej dołączyła papryka kolorowa, mianowicie żółta oraz czerwona. W ramach przykładu, dziś oferowało ją kilkunastu producentów. Jak natomiast wyglądają ceny? Aktualnie rolnicy mogą oczekiwać stawek przedstawiających się na poziomie 7,00-8,00 zł za kilogram. Wyższy pułap nie jest realny ze względu na import.

– Pierwsza godna odnotowania obecność krajowej papryki kolorowej w tym sezonie. Wygląda obłędnie i kosztuje 7-8 zł/kg ale to dopiero początek. Dokładnie rok temu, również miała swoją premierę w identycznej cenie – plantatorzy papryki – można na nich liczyć – informuje Rynek Hurtowy Bronisze, chwaląc jednocześnie krajowych producentów.

Co z importem? Wśród ofert wciąż dostępna jest duża ilość importowanej papryki z Holandii. Warto zaznaczyć, że względem poprzednich lat sprzedawana jest w stosunkowo niskich cenach, które pokrywają się obecnie z polską papryką. Importerzy obawiają się, że podaż krajowego warzywa drastycznie wzrośnie. Niestety… Niska cena papryki z Holandii uniemożliwia polskim producentom uzyskanie nieco lepszych stawek na początku sezonu.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: Twitter Rynek Hurtowy Bronisze

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl