yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościZimowe ceny pomidorów

Zimowe ceny pomidorów [22.12.2023]

Sezon na polskie pomidory trwa, ale w okresie zimowym na produkcję zdecydowało się niewielu producentów. Ceny, względem miesięcy letnich, skoczyły. Aktualnie zaczynają się od 120,00 zł za karton. 

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach producenci mogą spodziewać się cen od 120,00 zł za 6 kilogramowy karton, czyli 20,00 zł za kilogram. Tyczy się to sprzedaży hurtowej. W detalu stawki sięgają nawet 150,00 zł za karton, co daje 25,00 zł za kilogram.

Stawki mogą wydawać się wysokie, ale należy również zwrócić uwagę na zdecydowanie wyższe koszty. Uprawa pomidorów zimą wiąże się bowiem z bardzo wysokimi nakładami. Obecnie na rynku możemy napotkać tylko kilku producentów, którzy podjęli ryzyko.

W minionych tygodniach na Broniszach mogliśmy napotkać także nieco tańsze pomidory z polskich gospodarstw. Ich jakość była niższa względem towaru doinwestowanego, pochodzącego z upraw doświetlanych. Obecnie pojawiają się one jednak bardzo rzadko.

Niemniej, na rynku nie brakuje towaru importowanego. Na ten moment dostawy napływają z kilku różnych krajów, a cena zagranicznego warzywa oscyluje w granicach 6,00-12,00 zł za kilogram. Najwięcej towaru, a konkretnie pomidorów czerwonych, napływa z Turcji.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl