yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościBelgijski sprzęt ziemniaczany na targach Agrotech 2023

Belgijski sprzęt ziemniaczany na targach Agrotech 2023 [VIDEO]

Podczas tegorocznych targów Agrotech w Kielcach naszą uwagę przykuły belgijskie maszyny do sadzenia i zbioru ziemniaków marki AVR. Nowoczesność, niezawodność w trudnych warunkach i szybkość pracy – to najważniejsze atuty tych maszyn. Najlepszym sposobem na poznanie zalet maszyn jest zobaczenie jak radzą sobie w akcji, AVR realizuje program DEMO w wielu gospodarstwach w Polsce.

Podczas marcowych targów Agrotech w Kielcach mieliśmy okazję przyjrzeć się bliżej sprzętom belgijskiej marki AVR. Firma AVR od ponad 60 lat specjalizuje się w produkcji
maszyn do zbioru i sadzenia ziemniaków.

Bardzo solidnie prezentował się dwurzędowy kombajn Spirit 9200, z pełnym napędem hydraulicznym. Producent nowego kombajnu na etapie projektowania sporo uwagi poświęcił rozwiązaniom ograniczającym uszkodzenia bulw podczas zbioru oraz zwiększającym wydajność czyszczenia. Jak informował Jakub Bodziony, reprezentujący markę AVR w Polsce, zamontowany zestaw rolek krzyżowych umieszczony przed separatorami czopkowymi zwiększa wydajność czyszczenia, bez potrzeby dodatkowych zmian kierunku przepływu ziemniaków. Rolki krzyżowe skutecznie usuwają luźną glebę, małe grudki i mniejsze kamienie ze strumienia plonu. 

Kombajn Spirit 9200 prezentowany na targach Agrotech 2023

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Z kolei do sadzenia ziemniaka zarekomendowano sadzarkę kubełkową Ceres 440; AVR ma w ofercie także modele Ceres 450 oraz 200 M, 200 H. Model Ceres 440 to sadzarka 4-rzędowa, dostępna zarówno w wersji hydraulicznej, jak i mechanicznej. Maszyna wyposażona w system AVR Connect, który łączy wszystkie informacje o sadzeniu i zdalne parametry na jednej platformie cyfrowej. Modele Ceres 440 i Ceres 450 pracują przy rozstawie rzędów od 75 do 90 cm, mają hydrauliczny napęd, 40 kubełków w każdym elemencie wysadzającym z funkcją wykrywania pustych i licznikiem przepracowanych hektarów. Obsługa maszyny realizowana jest za pomocą joysticka i dotykowego ekranu.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner
Sadzarka kubełkowa Ceres 440

Prezentacja DEMO 2023

W Roeselare, w miejscowości położonej na zachodzie Belgii, niedaleko od granicy z Francją mieści się fabryka AVR. Od kilkudziesięciu lat produkuje się tutaj maszyny do sadzenia, zbioru i uprawy ziemniaków. Doskonale radzą sobie również z cebulą, buraczkami, marchwią czy innymi jeszcze warzywami. Drugi zakład produkcyjny AVR posiada w Holandii w miejscowości Veendam gdzie powstają linie transportujące, sortowniki, kosze przyjęciowe oraz pryzmowniki. Maszyny tutaj produkowane są polskim rolnikom dobrze znane pod marką Climax. Obecnie jest to marka AVR.

AVR to również bardzo rozbudowany dział badań i rozwoju. Jest innowatorem w rynku i nie tylko podąża za trendami rynkowymi, ale również te kierunki wytycza. Wprowadza innowacyjne rozwiązania, aby uczynić pracę w polu bardziej efektywną. Zdając sobie sprawę, że najlepszym sposobem na poznanie zalet maszyn jest zobaczenie jak radzą sobie w akcji, AVR wystartowało z programem Demo 2023 w Polsce. Prezentowane będą przede wszystkim 2 maszyny.

W sezonie sadzenia, który już się rozpoczął, prezentowana będzie nowość, sadzarka zaczepiana Ceres 450 4×90 cm ze zbiornikiem o pojemności 4000 kg. Maszyna napędzana hydraulicznie i wyposażona w systemy Section Control i Task Control oraz system zaprawiania. Ponadto współpracuje z broną wirnikową oraz jest wyposażona w 4 zęby spulchniające oraz wiele innych rozwiązań gwarantujących precyzję sadzenia. Pierwsze pokazy już się dobyły i spisała się doskonale na bardzo zróżnicowanej glebie, od piaszczystych po gliniaste i zakamienione. Kolejne pokazy odbędą się w południowo zachodniej, centralnej i północno zachodniej Polsce.

W sezonie zbioru będzie testowany kombajn Spirit 9200, maszyna zaczepiana, dwurzędowa, oraz wyposażony w system doczyszczający Cross Roller gwarantujący separację do 90% brył. Jest to unikatowa maszyna i radzi sobie tym lepiej im trudniejsze warunki napotka.

Każdego z Państwa serdecznie zapraszamy na pokaz pracy tych maszyn lub o kontakt z AVR lub naszymi dealerami, gdyby byli Państwo zainteresowani pokazem w Państwa gospodarstwie – informuje Jakub Bodziony.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl