yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościAfganistan: warzywa szklarniowe zamiast maku na opium i heroinę

Afganistan: warzywa szklarniowe zamiast maku na opium i heroinę

Afganistan to największy na świecie producent heroiny i opium – narkotyków pozyskiwanych z maku lekarskiego. Kraj ten obecnie staje się także głównym konsumentem produkowanych przez siebie narkotyków. Acted Institute, przy wsparciu finansowym Biura Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC), przeszkolił 200 kobiet w ramach projektu zapewniania alternatywnego źródła utrzymania w produkcji warzyw pod osłonami w dystryktach Aibak i Hazrat Sultan w prowincji Samangan.

Celem tego programu jest wprowadzenie metod prawidłowego zarządzania produkcją pod osłonami tak, aby uczestniczki projektu zdobyły niezbędne w zakresie prowadzenia uprawy,kontroli chorób roślin i marketingu.
Projekt realizowany w Samanganie stał się dla tych kobiet dobrą alternatywą względem uprawy maku i produkcji narkotyków, co poprawiło ich życie.
Rolnicy zbierają codziennie od 40 do 50 kilogramów ogórków z każdego tunelu. Do tej pory każdy właściciel obiektów uprawowych zebrał ok. 1,5 tony warzyw z każdego tunelu, a uprawa jest kontynuowana. Produkcja warzyw jest zapewnia legalne środki do życia i poprawia zaopatrzenie lokalnych rynków.
Tunele foliowe są bardzo dobrym rozwiązaniem w warunkach niedoboru wody w Afganistanie. Produkcja pod osłonami pozwala na tworzenie miejsc pracy, uzyskiwanie zwiększonej wydajności, łatwiejszą kontrolę chorób i szkodników, przedłużenie sezonu wegetacyjnego i uzyskiwanie produktów wysokiej jakości.

źródło: Ministerstwo Rolnictwa Afganistanu

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl